Головна Без категорії Наступ ЗСУ в Бєлгородській області триває вже тиждень. Яка мета цієї операції

Наступ ЗСУ в Бєлгородській області триває вже тиждень. Яка мета цієї операції

17
0

Джерело: www.bbc.com

Наступ ЗСУ в Бєлгородській області триває вже тиждень. Яка мета цієї операції

Автор фото, Гладков

Підпис до фото, Російський пожежник ліквідує займання автомобілів. що сталося через обстріл з боку ЗСУ в Бєлгородській області

  • Author, Олег Черниш
  • Role, ВВС Україна
  • 26 березня 2025

Операція Збройних сил України на території Бєлгородської області (поруч з Курщиною) триває вже тиждень. Офіційної інформації про цей наступ українців вкрай мало, хоча російські та іноземні джерела кажуть про певні успіхи ЗСУ та просування вглиб Бєлгородщини.

Єдина озвучена державними органами інформація – це заява міністерства оборони Росії від 18 березня, в якій йдеться про “спробу вклинення” підрозділів ЗСУ в напрямку населених пунктів Демидівка та Прилісся Краснояружського району. Це села на межі Бєлгородської і Курської областей РФ поблизу кордону.

Їх атакували, за версією російської влади, близько 200 бійців ЗСУ на 29 одинцях техніки.

Російська влада запевнила, що той наступ відбили. На підтвердження цього численні Z-канали і російські воєнкори поширили кадри ударів по українській інженерній техніці, особовому складу та бронемашинах в прикордонні Бєлгородщини.

Однак в наступні дні ситуація не стабілізувалася. Губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков оголосив евакуацію мешканців прикордоння і назвав ситуацію “дуже складною”. За його словами, станом на 25 березня російська армія ще “не витіснила” українців.

“Військові займаються виконанням бойових завдань, чекаємо від них позитивних новин про те, що супротивник відсунутий і ми можемо повертатися до рідних сіл, – наголосив він і додав. – Але на сьогодні доступу до села Краснояружського району немає через пряму загрозу життю”.

Більше того, OSINT-дослідники запевняють, що станом на 26 березня українська армія не лише не вибита за межі державного кордону, але й веде бої за контроль над двома російськими населеними пунктами.

Український аналітичний проєкт DeepState показує, що “сіра зона” на російській території тут складає близько 13 кв км.

Київ ситуацію на Бєлгородщині не коментує. Показово, що під час наступу ЗСУ на Курщину у серпні 2024 року Міноборони Росії в перші дні звітувало про відбиття атаки і відкидання ЗСУ до кордону, але це виявилось неправдою.

Що відомо

Геолоковані кадри боїв вказують на те, що українські військові майже щодня намагаються прорвати російський кордон в кількох точках. На деяких напрямках ці спроби вже завершились успішно і бійці ЗСУ змогли пробитися крізь першу лінію російської оборони і зав’язати бойові дії в населених пунктах.

Аналітики американського центру “Інститут дослідження війни” (ISW) у своєму звіті за 24 березня повідомили, що ЗСУ зайшли в російське село Демидівка, що за 2 км від кордону. На це вказують опубліковані геолокаційні кадри, на яких видно присутність українських військових в центральній частині населеного пункту.

“Українські сили почали обмежені атаки на північний захід Бєлгородської області 18 березня і протягом останніх шести днів досягли незначного прогресу в напрямку Графівки (на південний схід від Демидівки) і Прилісся (на південь від Демидівки)”. – сказано у звіті ISW.

“Інститут дослідження війни” наголошує, що не дає оцінку намірів України, які стоять за цими атаками.

Крім Демидівки російські блогери повідомили 24 березня про спробу ЗСУ захопити позиції ЗС РФ в сусідньому селі Поповка. Українські спецпризначенці начебто атакували опорний пункт російських прикордонників. Вони з боєм відступили, село за результатом цієї атаки перейшло в “сіру зону”.

“Загалом на напрямку противник ціною чутливих втрат досяг зустрічних боїв у Демидівці і ось тепер – у Попівці. Ворога рівняють артилерією, але важливо розуміти, що резерви, які вивільнилися з Курської області, він тепер кидає на цьому напрямку, намагаючись проломити нашу оборону із завданням максимум вийти у фланг угрупованню військ “Північ”, – пише російський провоєнний канал




реклама у Нововолинськ