Джерело: www.volynnews.com
Однак нове дослідження, опубліковане у журналі Frontiers in Computer Science, свідчить, що проблема не в гаджетах: люди відволікаються незалежно від наявності телефона поряд, пише УП. Життя з посиланням на CNN.
Доктор Максі Гайтмайєр із Лондонської школи економіки та політичних наук провів експеримент за участю добровольців. Вони працювали за комп’ютером протягом двох п’ятигодинних сесій: в одній із них їхні смартфони були під рукою, в іншій – поза досяжністю.
Очікувано, учасники значно більше користувалися телефоном, коли він був поряд. Але коли доступу до смартфона не було, вони все одно знаходили способи відволіктися – наприклад, переглядаючи непотрібні сайти на комп’ютері.
На думку Гайтмайєра, це свідчить про те, що просте вилучення смартфонів із класних кімнат чи робочих місць не обов’язково розв’яже проблему відволікань. Натомість варто звернути увагу на власні звички у використанні технологій.
Читати ще: У Франції заборонили смартфони в школах
За словами дослідника, більшість людей не задоволені тим, як вони використовують свій телефон. І це не дивно – багато додатків розроблено таким чином, щоб максимально утримувати увагу користувача.
У своєму попередньому дослідженні він виявив, що у 89% випадків люди перевіряють телефон не через сповіщення, а тому що самі бояться щось пропустити.
«Наш мозок еволюційно налаштований на те, щоб постійно стежити за оточенням, тому ми не можемо годинами сидіти безперервно зосередженими», – пояснює Гайтмайєр.
Якщо ви хочете зменшити екранний час, найкращий спосіб – просто тримати смартфон подалі. Дослідження показало: якщо для використання телефона треба витратити додаткові зусилля, учасники беруть його до рук майже вдвічі рідше.
Читати ще: У Бразилії заборонили користуватися мобільними телефонами в школах
«Якщо вам потрібно піднятися зі стільця, щоб взяти телефон, найімовірніше, ви просто цього не зробите», – каже дослідник.
Це доводить, що телефон не є класичною залежністю, як-от від азартних ігор чи наркотиків. Зазвичай що довше людина утримується від того, від чого залежна, то більше вона цього потребує. Але з телефонами все навпаки: що менше ви його використовуєте, то менше вам хочеться до нього повертатися.
Учений каже: раціональне використання телефона – це питання усвідомленості.
Читати ще: Надмірне перебування в онлайн-сервісах негативно впливає на психіку. Дослідження
Раніше доктор Пол Павлу з Університету Маямі у своєму дослідженні довів, що учні, які не користувалися телефонами на уроках, показували кращі результати. Але ще кращі результати були у тих, хто використовував смартфон для навчання.
Це свідчить про те, що технології не є абсолютним злом, а річ у тому, як саме ми їх використовуємо.
Гайтмайєр наголошує, що розв’язання проблеми відволікань полягає не у відмові від технологій, а у зміні власних звичок. Він радить тримати телефон поза зоною досяжності під час роботи, усвідомлено ставитися до свого екранного часу та аналізувати, коли він приносить користь, а коли – ні, змістити фокус із смартфона на активні заняття: прогулянки, читання, живе спілкування.
Телефони можуть бути корисним інструментом, якщо використовувати їх правильно. Головне – не дозволяти їм керувати вашою увагою.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу