Головна Без категорії Нові тарифи Трампа. Які країни та товари постраждають з 2 квітня

Нові тарифи Трампа. Які країни та товари постраждають з 2 квітня

11
0

Джерело: www.bbc.com

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото, Трамп демонструє підписаний указ про тарифи на автомобілі та автомобільні запчастини 26 березня

  • Author, Джеремі Говелл
  • Role, Всесвітня служба BBC
  • 34 хвилин(и) тому

Нові мита на автомобілі та автозапчастини стали частиною нової хвилі податків на імпорт, які президент США Дональд Трамп планує запровадити 2 квітня.

Трамп називає цю дату “Днем звільнення” і каже, що запровадить взаємні мита для різних торгових партнерів, щоб приборкати практику, яку він вважає несправедливою.

США вже запровадили високі тарифи на імпорт сталі та алюмінію, а також на товари з Канади, Китаю та Мексики.

Є ознаки того, що Трамп запровадить нові мита для кількох країн Азії, Європи та Південної Америки, які продають США більше, ніж купують натомість.

Останні погрози

У неділю президент США чітко дав зрозуміти, що взаємні тарифи будуть широкомасштабними, а не лише зачеплять країни з найбільшим торговим дисбалансом зі США.

“Треба почати з усіх країн, тож подивимося, що вийде”, – сказав він журналістам.

Трамп також погрожував запровадити додаткові мита для країн, які купують російську нафту, якщо президент Росії Володимир Путін не погодиться на припинення вогню з Україною, заявив він американському мовнику NBC News у неділю.

“Якщо ми з Росією не зможемо укласти угоду щодо припинення кровопролиття в Україні і якщо я вважатиму, що це була провина Росії… Я збираюся запровадити додаткові мита на нафту, на всю нафту, що надходить з Росії”, – сказав Трамп.

Після його коментарів у понеділок, перед запропонованими ним змінами 2 квітня, почалося різке падіння на фондових ринках в Азії та Європі.

Які тарифи США вже оголосили

Раніше цього місяця Дональд Трамп оголосив про введення 25% мита на автомобілі, яке має набути чинності 2 квітня.

За його словами, тарифи на автозапчастини запрацюють у травні або пізніше.

США імпортують приблизно вісім мільйонів автомобілів на рік на суму 240 мільярдів доларів.

4 березня США запровадили 25% мита на товари з Канади та Мексики, а також 10% мито на імпорт канадських енергоносіїв.

Однак транспортні засоби та запчастини до них, виготовлені відповідно до угоди про вільну торгівлю між США, Мексикою та Канадою (USMCA), звільнили від оподаткування, поки митники США не розроблять систему для визначення мит.

У Білому домі заявили, що мита для Канади та Мексики мають на меті переконати їхні уряди зупинити потік нелегальних мігрантів у США та рух незаконно виготовленого фентанілу (сильний опіоїдний препарат).

Раніше, 4 лютого, США запровадили 10% загального мита на товари з Китаю, а 4 березня підняли його до 20%. (Відправлення вартістю менш як 800 доларів США від нього звільняють).

Китай відповів 10-15% податків на американські товари, такі як сільськогосподарська продукція.

Канада у відповідь запровадила мита на імпорт США на суму понад 40 мільярдів доларів.

Мексика утрималася від зустрічних мит.

12 березня США запровадили 25% мита на імпорт сталі та алюмінію з усіх країн світу.

Особливо це стосується Канади, Бразилії, Мексики, Південної Кореї, В’єтнаму та Японії, які є найбільшими експортерами цих металів до США.

З 1 квітня ЄС у відповідь запровадив мита на американські товари на суму 28 мільярдів доларів, зокрема на човни, бурбон і мотоцикли.

25 березня США ввели 25% мита на всі товари з країн, які купують нафту у Венесуели.

У Білому домі заявили, що це зробили для того, щоб чинити тиск на “корумпований” уряд країни та змусити його покінчити з венесуельськими бандами, такими як “Трен де Арагуа”, які, за словами Трампа, діють у США.

Дослідницька організація Moody’s Analytics стверджує, що нинішні мита охоплюють товари вартістю 1,4 трильйона доларів і підняли середню ставку мита США на імпортні товари з 3% до 10% – найвищого рівня з часів Другої світової війни.

Які нові тарифи чекати 2 квітня

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото, Дональд Трамп на своїх передвиборчих мітингах 2024 року обіцяв масштабні тарифи – і тепер виконує обіцянкиТрамп неодноразово називав 2 квітня “Днем звільнення”.

“2 квітня – День звільнення Америки!!!” – написав він нещодавно на Truth Social.

“Протягом ДЕСЯТИЛІТЬ усі країни світу, як друзі, так і вороги, обдирали нас і ображали нас. Тепер нарешті настав час для старих добрих США повернути частину цих ГРОШЕЙ і ПОВАГУ. БОЖЕ, БЛАГОСЛОВИ АМЕРИКУ!!!”

Під час своєї передвиборчої кампанії в 2024 році Трамп говорив про мита в розмірі 10% або 20% на товари з усіх країн, які ввозять до США.

Нещодавно він говорив про запровадження “взаємних” тарифів – у відповідь на мита, які інші країни стягують з експорту США, за принципом “вони стягують з нас, ми стягуємо з них”.

Однак 24 березня Трамп в інтерв’ю телеканалу Newsmax припустив, що пом’якшить ці плани, та заявив, що “може дати перепочинок багатьом країнам”.

“Ми можемо взяти менше, ніж вони стягують, тому що вони стягнули з нас так багато, я не думаю, що вони могли б це витримати”, – сказав він і додав, що деяких країн це може не торкнутися взагалі.

Згідно зі звітом CNBC із посиланням на Білий дім, Трамп сказав, що відмовиться від планів запровадити мита для країн, які стягують податок на додану вартість товарів.

Крім того, директор Національної економічної ради США Кевін Гассетт сказав: “Ми бачимо на ринках, що вони очікують… дуже великі тарифи для усіх країн… Однак це лише кілька країн, і ці країни матимуть певні тарифи”.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото, Міністр фінансів США Скотт Бессент припустив, що тарифи можуть бути застосовані щодо невеликої кількості країнABC News цитує джерела, які стверджують, що нові мита будуть зосереджені на країнах, які експортували в США набагато більше, ніж імпортували.

Міністр фінансів США Скотт Бессент нещодавно сказав: “Це 15% країн, але це величезний обсяг нашого торгового обороту”.

Країни, які мали значне позитивне сальдо торгівлі з США у 2024 році (і тому можуть стати мішенню), включають Китай, країни ЄС, Мексику, В’єтнам, Тайвань, Японію, Південну Корею, Канаду, Індію, Таїланд, Малайзію та Індонезію.

Окрім оподаткування імпортних автомобілів, Трамп також нещодавно погрожував запровадити мита на іноземну фармацевтичну продукцію та комп’ютерні чипи, повідомляють ЗМІ.

Чому Трамп хоче запровадити мита

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото, Мексиканські автозаводи експортують переважно до США і можуть сильно постраждати від митПрезидент Трамп зробив тарифи центральною частиною своєї економічної стратегії.

Він хоче відновити торгівельний баланс Америки, зменшивши розрив між тим, скільки США купує в інших країнах, і тим, скільки вони їм продають.

У 2024 році торгівельний дефіцит США становив понад 900 мільярдів доларів.

4 березня президент Трамп заявив Конгресу США: “Нас обдирали протягом десятиліть майже всі країни на Землі, і ми більше не допустимо цього”.

Трамп каже, що в довгостроковій перспективі мита підвищать виробництво в США, захистять робочі місця, збільшать податкові надходження та стимулюватимуть економічне зростання.

Він сказав, що тарифи забезпечать уряду “астрономічні” доходи.

Трамп також каже, що мита спонукатимуть іноземні фірми виробляти продукцію в США.

24 березня він оголосив, що Hyundai, південнокорейський виробник автомобілів, інвестує 21 мільярд доларів у США, і стверджував, що тарифи переконали його перенести свою діяльність у США.

Головний торговий радник Трампа Піт Наварро нещодавно стверджував, що тарифи принесуть величезні доходи та створять робочі місця.

За його словами, податок на весь імпорт автомобілів міг би принести 100 мільярдів доларів на рік. Усі заплановані мита можуть щорічно залучати 600 мільярдів доларів, що становить приблизно п’яту частину від загального обсягу імпорту товарів до США, додав він.

У звіті Білого дому, опублікованому минулого тижня, йдеться про те, що 10%-ві мита на увесь імпорт можуть створити майже три мільйони робочих місць у США.

Як тарифи вплинуть на США та інші країни

Економісти попереджають, що мита підвищать ціни для американських споживачів і витрати на виробництво для американських фірм, адже імпортні компоненти здорожчають. Вони також попереджають, що відповідні тарифи з інших країн завдадуть шкоди американським експортерам.

Moody’s Analytics каже, що мита скоротять зростання економіки США на 0,6% протягом наступного року та призведуть до втрати 250 000 робочих місць.

У їхньому звіті йдеться, що Канада і Мексика, які сильно залежать від США як ринку для свого експорту, “постраждають значно більше і навряд чи уникнуть прямої рецесії”.




реклама у Нововолинськ