Джерело: sylapravdy.com
Свою декларацію за 2024 рік нардеп оприлюднив 14 березня 2025 року.
У документі Палиця зазначив місцем проживання місто Луцьк. Як розлучений він звітує лише за особисті фінанси й майно.
Нардеп Ігор Палиця декларує, що має у власності лише одну квартиру: житло у Луцьку площею 423,1 квадратних метра у 2020-му на нього переписав батько Петро Палиця. Вартість її, згідно з декларацією, 2,7 мільйона гривень. Також лучанин, як і раніше, орендує офіс в обласному центрі площею 93,11 квадрата у фірми ТОВ «Інвест-контур» і ще один на 42 квадрати – у Волинської обласної ради. Скільки платить за оренду – не вказано.
Як і раніше, нардеп задекларував три дороговартісні годинники: «Rolex Oyster Perpetual», «Audemars Piguet Tourbillon Chronographe» та «Audemars Piguet Automatic». Втім, ані їхню вартість, ані рік, коли їх отримав, не вказує. Також бізнесмен декларує інтелектуальну власність: графічне зображення для рекламного аркуша із написом «Тільки разом ми Україна», створене у 2017 році, та зображення торговельної марки компанії «Лук поінт», що зареєстроване у 2024 році.
Щодо компаній, то Палиця вказав їх дві. З 2021 року є власником ТОВ «Лук поінт» зі статутним фондом 14 мільйонів гривень, а також фірми «Хай в’ю» зі статутним фондом 1000 гривень. Обидві зареєстровані у Києві й мають однаковий основний вид діяльності – функціонування атракціонів і тематичних парків. Щоправда, фірма «Хай в’ю» з дати заснування жодних ознак життя, за даними аналітичної ситеми YouСontrol, не подає – доходів, активів чи зобовʼязань у неї немає. А от фірма «Лук поінт» у 2024 році була вельми прибутковою: 80,7 мільйона гривень доходу, з яких чистий прибуток склав майже 58 мільйонів гривень.
Компанія взяла в оренду у іншої компанії родини Палиці ТОВ «Буковель» три земельні ділянки на території однойменного гірськолижного курорту площею понад 2 гектари. На одній з них вже звело під колесом огляду кафе «Сяєво» на майже 722 кв. м., на іншій, поблизу витягу та траси №15 планує зводити 5-поверховий паркінг на 818 паркомісць з комерційними приміщеннями.
Як і раніше, політик вказаний засновником двох організацій: «Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» з реєстрацією у Луцьку та в Одесі.
Щодо коштів, за які жив Ігор Палиця, то, як йдеться у декларації, минулоріч йому нарахували майже 518 тисяч гривень зарплати від Верховної Ради України. Втім, за заявою політика, ці кошти перераховують комунальному підприємству «Волинський обласний спеціалізований будинок дитини для дітей з ураженням центральної нервової системи з порушенням психіки». Про це раніше повідомляв Апарат Верховної Ради України у відповіді на запит «Сили правди».
До слова, торік політик витратив на охорону 650 тисяч гривень, а це на 130 тисяч менше від того, скільки йому нарахували у Верховній Раді. Однак бізнесмен-нардеп отримав більш як 44 мільйони гривень дивідендів від згаданої фірми «Лук поінт».
Щоправда, майже 9 мільйонів гривень потягнули видатки на управління корпоративними правами ТОВ «Лук поінт». Крім того, він заплатив майже 1,8 мільйона податку при отриманні дивідендів та військового збору. Торік Палиця також віддав 15 мільйонів гривень безвідсоткової поворотної фінансової допомоги.
Також нардеп декларує грошові збереження готівкою та у банках – майже 128 тисяч доларів, 149 тисяч євро, 5 мільйонів 300 тисяч гривень та 208 швейцарських франків.
«Регулярну готовність» Ігоря Палиці чесно декларувати свої статки можна оцінити з огляду на його інтерв’ю «Українській правді» ще 2020 року. 5 років тому він обіцяв задекларувати усе майно і бізнес, який зареєстрований на членів його сім’ї, але досі цього не зробив.
– Ніякої нерухомості, навіть автомобіля у вас свого немає, – запитували у Палиці у вересні 2020-го журналісти «Української правди».
– Ні, немає. Все, що я заробив, я свідомо записав на сім’ю, щоб не було там, як з Ігорем Єремєєвим, що коли його не стало, то до цього часу ідуть суди по спадку, а сім’я нічого не має. Я свідомо приймав це рішення, я не хочу писати якісь заумні заповіти. Мені Бог дав заробити, це має бути у сім’ї… Ми починаємо з вересня спільно жити знову після багатьох років, що ми жили окремо. Тому після Нового року все буде в декларації. Там і акції «Буковелю», і акції нафтові, ну, якщо вона не зробила якусь там реорганізацію чи ще щось. Все буде, – відповідав Ігор Палиця.
Ще у попередній декларації серед членів сім’ї нардеп вказував доньку Марію із зареєстрованим місцем проживання у Швейцарії. Втім, на неї не було зареєстровано ані бізнесу, ані майна. Натомість Ігор Палиця уже давно не зазначає у деклараціях сина Захара та колишню дружину Оксану, на яких зареєстрована левова частка компаній та майна родини. У 2021 році «Сила правди» досліджувала те, чим на той момент володіла родина Палиці і готувала інтерактивну карту того, про що вдалося дізнатися. На карті – перелік майна, яке політик міг би задекларувати, якби дотримав слова. Зокрема, котеджі з землею у «Буковелі», квартири у Львові, Одесі та Києві. Бізнес складався з майже півсотні компаній як от ТОВ «Буковель» зі статутним внеском дружини 332,9 мільйона гривень.
Вже після повномасштабного вторгнення «Сила правди» розповідала, що Ігор Палиця був за кордоном майже місяць, а ще він є одним із найбільших прогульників засідань Верховної Ради. Впродовж 2023 року він пропустив понад 95% голосувань, в тому числі і щодо відкриття електронних декларацій. Водночас, компанії, які пов’язані з оточенням Ігоря Палиці, на Волині отримують значні підряди на ремонт та обслуговування доріг, приватизовують комунальне майно та розпочали великий проєкт із будівництва логістичного порту поблизу кордону з Польщею. Попри те, що нардеп не виконує своїх прямих обов’язків у Верховній Раді, про нього і його благодійний фонд у позитивному тоні продовжували розповідати на сторінках Луцької міської ради. Тим часом його син під час війни обзавівся під Києвом дорогим маєтком, а сам Палиця був «героєм» скандалу про фрески у луцькому соборі, які потім замалювали.
Раніше «Сила правди» писала хто з депутатів-волинян у Верховній Раді задекларував понад 1 мільйон доларів.
Журналістка Центру журналістських розслідувань “Сила правди”