Джерело: www.volynpost.com
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Нацбанку.
Як заявили у відомстві, дія таких обмежень мала стимулювати напрацювання рішень, які були б спрямовані на мінімізацію використання платіжної інфраструктури в протиправній діяльності.
За час дії регуляторних обмежень:
в Україні почав діяти новий закон, який збільшував штрафи за порушення платіжного законодавства; банки та платіжні компанії підписали меморандум про прозорість ринку платежів, щоб покращити обслуговування клієнтів; фінансові установи продовжують вдосконалювати систему моніторингу платежів відповідно до вимог НБУ; правоохоронці активніше виявляють фінансові махінації, нещодавно було викрито схему з понад 4 тисячами фіктивних осіб; НБУ розробив концепцію реєстру підозрілих осіб для посиленого контролю платежів і планує передати її на розгляд Верховної Ради у квітні.
Таким чином знизився сплеск обсягу переказів між рахунками фізосіб, який було зафіксовано минулого року.
“Національний банк і далі моніторитиме ситуацію та працюватиме над іншими ініціативами, які посилять ефективність боротьби зі злочинними схемами за участю дропів, а також за потреби вживатиме додаткових заходів відповідно до свого регуляторного мандата”, – сказано у заяві.
Ліміти на перекази
З 1 жовтня минулого року в Україні було встановлено обмеження на вихідні перекази з картки на картку (P2P) у розмірі до 150 тисяч гривень на місяць. Обмеження мали діяти по 1 квітня 2025 року, і далі БК повинен був вирішити чи подовжувати їх.
Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію