Головна Без категорії У Зеленського відповіли, скільки країн готуються відправити миротворців в Україну

У Зеленського відповіли, скільки країн готуються відправити миротворців в Україну

11
0

Наразі 10-12 країн можуть взяти участь у формуванні миротворчої місії в Україні. Про це заявив заступник керівника Офісу президента Павло Паліса, повідомляє Суспільне. За словами Паліси, зараз питання контингенту та його формування обговорюється із союзниками. Він пояснив, що здебільшого обговорюють такі аспекти: повноваження та порядок дій у різних доменах – сухопутному, морському, повітряному. Україна, за”, — повідомляє: ua.news

Наразі 10-12 країн можуть взяти участь у формуванні миротворчої місії в Україні.

Про це заявив заступник керівника Офісу президента Павло Паліса, повідомляє Суспільне.

За словами Паліси, зараз питання контингенту та його формування обговорюється із союзниками. Він пояснив, що здебільшого обговорюють такі аспекти: повноваження та порядок дій у різних доменах – сухопутному, морському, повітряному.

Україна, за словами заступника голови ОПУ, зацікавлена в максимально ефективній присутності партнерів у кожному з цих напрямків.

Він зауважив, що незалежно, чи то буде Франція, Британія чи будь-яка інша раїна, кожен підрозділ, який розгортається навіть на умовно дружній території, повинен:

  • мати систему ППО для захисту з повітря;
  • забезпечити надійне логістичне розгортання;
  • мати засоби радіоелектронної боротьби;
  • координувати взаємодію з авіаційною компонентою;
  • у випадку військово-морської присутності – гарантувати захист і охорону морських сил.

«Це комплексне питання, яке потребує ретельного планування з урахуванням багатьох факторів. Саме над цим зараз і ведеться робота», – наголосив Паліса.

Зараз, за даними Паліса, в Україні готуються до зустрічі щодо контингенту військових інших країн. Він зауважив, що Україна очікує присутності 10-12 країн. Серед них будуть Британія, Франція, країни Балтії та країни Північної Європи.

«Зустріч, про яку йдеться, – це перша з такого роду. Найближчим часом запланована ще одна – вже у більш технічному форматі. Там, сподіваюся, всі питання будуть обговорені глибше та детальніше. Ми чудово розуміємо, що для ухвалення подібних рішень необхідна синхронізація як військової, так і політичної складової», – повідомив він.

Паліса також пояснив, чому наразі Україна веде переговори насамперед із Францією та Британією.

«Тому, що саме ці країни висловили готовність взяти на себе лідерство в цьому процесі», – підкреслив заступник керівника ОП.

Він додав, що найважливішим зараз є наявність політичної волі та військової спроможності для утворення миротворчого контингенту.

27 березня у Парижі пройшов черговий саміт миротворчої коаліції. У ньому взяли участь представники країн ЄС, Великої Британії, Канади, Норвегії, Туреччини, а також президент України Володимир Зеленський. Попередні два саміти організувала Велика Британія.

Союзники вже домовилися, що в Україну вирушить франко-британська місія, яка працюватиме над посиленням української армії.

Франція виступила з ініціативою розгортання миротворчих сил у центральній частині України, ймовірно вздовж річки Дніпро.




реклама у Нововолинськ