Джерело: sylapravdy.com
Чому поліс ОСЦПВ повинен бути у кожного водія На курсах водіння постійно повторюють, що кожен автомобіліст повинен мати поліс ОСЦПВ. Дійсно, це потрібно, і не тільки тому, що через відсутність страховки доведеться сплачувати штраф. Наявність договору є корисною для кожного учасника дорожнього руху. Наприклад, якщо власник автоцивілки спровокує ДТП, замість нього всі витрати з виплати компенсацій постраждалим візьме на себе його страхова компанія. Тому, якщо оформити автоцивілку онлайн можна сміливо виїжджати на дорогу.
З цього року встановлені нові максимальні розміри страхових виплат. На відшкодування матеріальних збитків – 250 тис. грн, а на лікування – до 500 тис. Але навіть таких сум може не вистачити, і тоді різницю доведеться доплачувати зі власної кишені. Саме тому досвідчені автомобілісти додатково купують поліс добровільного страхування, який збільшує розмір компенсації до 1 млн грн. Важко навіть уявити, у яку боргову яму можна потрапити, не маючи на руках поліса автоцивілки. Саме тому договір ОСЦПВ обов’язково повинні оформлювати абсолютно всі водії, але пільговики можуть придбати цю страховку за 50% від її вартості.
Маючи на руках поліс ОСЦПВ, можна не хвилюватися навіть у тому випадку, коли ваше авто пошкодив автовласник, що не мав чинного поліса. У такому разі відшкодування завданих збитків зробить Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ), а вже потім, за допомогою суду, воно поверне гроші з винуватця.
Єдиний недолік автоцивілки – це те, що вона не компенсує збитки самого винуватця аварії. Але для цього існують інші види страхування.
Що впливає на ціну поліса ОСЦПВ З цього року страховики отримали право самостійно встановлювати ціну на автоцивілку. Тому у різних компаній вартість буде відрізнятися. На ціну поліса можуть впливати такі фактори:
- тип авто. Зрозуміло, що для вантажівки ціна на ОСЦПВ буде вищою, ніж для легковика;
- об’єм двигуна. Чим він потужніший, тим більше грошей за страховку доведеться викласти;
- місце реєстрації. Чим більший населений пункт, у якому зареєстрований автовласник, тим дорожче буде коштувати поліс;
- стаж водіння. Чим молодший водій, тим більше грошей йому прийдеться викласти за страховку. Так страхові компанії відреагували на імпульсивність молоді.
Термін дії автоцивілки зазвичай стандартний – вона діє протягом року. На менший період можуть оформити страховку власники іномарок перед перереєстрацією та в тому разі, якщо вони в’їхали в Україну ненадовго.
Як придбати поліс онлайн Для цього достатньо зайти на сайт обраної компанії (наприклад, «Арсенал Страхування») та внести інформацію про себе та своє авто в спеціальні графи. Потрібно зазначити тип ТЗ, об’єм двигуна, місце реєстрації, дату народження автовласника. Система автоматично відображатиме зміни у вартості автостраховки. Зверніть увагу, що «Арсенал Страхування» пропонує своїм клієнтам збільшити розмір компенсації на суми від 50 тис. до 1 млн грн.
Після заповнення ще раз уважно перевіряйте внесену інформацію на можливі помилки й відправляйте до страхової. Сплативши за послугу й підписавши договір онлайн, водій отримає на пошту е-поліс. На вимогу поліції демонструвати його можна з екранів своїх гаджетів.
Центр журналістських розслідувань “Сила правди”