Головна Без категорії Як гестаційний діабет під час вагітності може вплинути на розвиток плода: нове...

Як гестаційний діабет під час вагітності може вплинути на розвиток плода: нове відкриття вчених

17
0

Джерело: www.volynnews.com

Гестаційний діабет, який майбутня мама перенесла під час вагітності, може негативно вплинути на здоров’я плода. Зокрема такі діти на 28% частіше мають порушення нервової системи.

Про це йдеться в аналізі вчених, який опублікували у науковому журналі The Lancet Diabetes & Endocrinology, пише УП. Життя.

Науковці виявили зв’язок між гестаційним діабетом і підвищеним ризиком розвитку розладу аутистичного спектру (РАС), синдрому дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ), а також порушень інтелекту, комунікації та моторики у майбутніх поколіннях, пише Medical News Today.

Дослідники проаналізували дані понад двохсот попередніх наукових праць, до яких було залучено 56 мільйонів пар мати-дитина. Також вони вивчали результати 110 досліджень про гестаційний діабет і 80 – про прегестаційний діабет, тобто коли мати хворіла на діабет ще до настання вагітності.

Читати ще: Грудне вигодовування знижує ризик серцевих захворювань у жінок, особливо – хворих на діабет. Дослідження

Науковці виявили, що діти, яких народили жінки з діабетом, мають на 28% більший шанс виникнення будь-яких порушень нейророзвитку. У розрізі неврологічних станів вчені виявили:

– на 16% підвищений ризик розладів навчання, тобто нездатність засвоювати, зберігати або узагальнювати нову інформацію;

– на 17% підвищений ризик рухових розладів: наприклад, збільшення, зниження чи уповільнення довільних рухів;

– на 20% підвищений ризик розладів комунікації;

– на 25% підвищений ризик РАС;

– на 27% підвищений ризик специфічних розладів розвитку;

– на 30% підвищений ризик СДУГ;

– на 32% підвищений ризик інтелектуальних порушень.

Крім того, вчені повідомили, що немовлята жінок з прегестаційним діабетом мають на 39% вищий ризик розвитку порушень нервової системи, ніж діти, яких народили жінки, у яких діабет розвинувся під час вагітності.

«Розлади нейророзвитку, як-от РАС і СДУГ, раніше часто спостерігали у дітей з діабетом І типу, які мають підвищений рівень цукру в крові. Це дослідження демонструє зв’язок між материнським діабетом і порушеннями нейророзвитку в нащадків, що піднімає питання: чи може підвищений рівень цукру в крові матері відігравати більш безпосередню роль у розвитку мозку плоду. Можливо, цукор діє як тератоген – речовина, яка може провокувати вроджені дефекти або аномалії розвитку», – припускає доктор медичних наук Джонатан Фаро.

Утім фахівець закликає ставитися до даних проведеного мета-аналізу з обережністю.

«Вчені зібрали і об’єднали дані з багатьох інших досліджень, щоб знайти загальні тенденції. Хоча аналіз може виявити важливі закономірності, він не може довести, що одне спричиняє інше. Ми тільки починаємо розуміти, як розвивається людський мозок і що впливає на цей складний процес в утробі матері. Тому продовження досліджень у цій галузі дозволить нам краще охарактеризувати, як це відбувається, і з’ясувати, чи можна запобігти певним порушенням нейророзвитку або модифікувати, дослідивши здоров’я матері», – пояснив Фаро.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу




реклама у Нововолинськ