Джерело: www.volynnews.com
Про це пише Бабель із посиланням на Financial Times.
Дослідники у сфері штучного інтелекту зазначають, що план ОАЕ унікальний. У жодній іншій країні ще не намагалися використовувати ШІ саме для активного переписування законів. В інших державах його застосовують здебільшого як допоміжний інструмент: для швидшого аналізу законопроєктів або покращення державних послуг. А от щоб сам штучний інтелект аналізував великі обсяги правової інформації та пропонував зміни до чинного законодавства – такого ще ніхто не робив.
«Ця нова законодавча система, що працює на основі штучного інтелекту, змінить спосіб створення законів, зробивши процес швидшим і точнішим», – сказав премʼєр-міністр ОАЕ Мохаммед бін Рашид аль Мактум.
Минулого тижня міністри схвалили створення нового кабінетного органу – Офісу регуляторного інтелекту, який контролюватиме впровадження ШІ в законотворчість. Очікують, що штучний інтелект пришвидшить законодавчий процес на 70%.
Читати ще: Штучний інтелект може вплинути на 40% всіх робочих місць у світі, – ООН
ОАЕ хочуть застосовувати штучний інтелект для аналізу впливу законів на життя громадян і економіку. Для цього хочуть створити велику базу даних, яка включатиме всі федеральні та місцеві закони, а також інформацію з державного сектору – наприклад, судові вироки чи дані про надання державних послуг.
Однак дослідники зазначають, що така система може спричинити багато труднощів і ризиків. Наприклад, звичайні користувачі можуть не зрозуміти механізми роботи штучного інтелекту. А ще незрозуміло, чи здатен ШІ тлумачити закони так само, як це роблять люди.
Читати ще: Штучний інтелект уперше став студентом
Незважаючи на приголомшливі технічні можливості, ШІ досі має схильність до вигаданих відповідей, нестабільності та ненадійності, попереджає дослідник з Оксфордського університету Вінсент Штраб. Тобто на нього не можна покладатися повністю.
Водночас, за словами Штраба, ОАЕ хочуть використовувати штучний інтелект не просто як інструмент для допомоги, а як механізм, здатний передбачати потребу в змінах законодавства. Це також може зменшити державні витрати, оскільки зазвичай уряди платять юридичним фірмам за аналіз і ревізію законів.
Поки що невідомо, яку саме систему штучного інтелекту планують використати Обʼєднані Арабські Емірати. Експерти припускають, що, імовірно, їм доведеться комбінувати кілька різних моделей або систем.
Водночас дослідники наголошують: надзвичайно важливо встановити чіткі межі для роботи ШІ та забезпечити постійний людський контроль. Адже штучний інтелект може запропонувати щось справді дуже дивне – те, що має сенс для машини, але абсолютно не матиме сенсу в контексті реального людського суспільства.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу