Джерело: www.volynnews.com
Про це пише Бабель з посиланням на The Guardian.
Під час експерименту дослідники за допомогою лазерних імпульсів стимулювали окремі клітини сітківки ока, змушуючи зорову систему працювати за межами її природних можливостей. У результаті п’ятеро учасників побачили новий колір оло.
Зір людини базується на роботі трьох типів світлочутливих клітин – конусів, що реагують на довгі (L), середні (M) та короткі (S) хвилі світла.
У природі немає джерела світла, яке збуджує лише M-конуси – вони завжди активуються разом з іншими. Учені з Берклі змогли точно визначити розташування M-конусів у сітківці ока й за допомогою лазера поодинці стимулювати лише їх. Тож так вони створили унікальний зоровий досвід, який неможливо відтворити звичайними засобами.
Читати ще: Американський Інститут кольору назвав головний колір 2025 року
Назва кольору оло відсилає до двійкового коду 010, що вказує на активацію лише M-конусів, без стимуляції L- або S-конусів.
Технологія така точна і специфічна, що зараз її можна реалізувати лише через складну лазерну стимуляцію сітківки – навіть найсучасніші дисплеї не здатні створити подібний ефект. Тобто ми не побачимо оло на екранах смартфонів або завдяки системі віртуальної реальності.
Проте не всі науковці погоджуються з тим, що дослідникам вдалося виявити абсолютно новий колір. Наприклад, професор з Лондону Джон Барбур вважає, що це просто «більш насичений зелений», який неможливо побачити у звичайних умовах, але його не можна назвати новим кольором.
Хоч навколо відкриття точаться суперечки, вчені впевнені: технологія Oz Vision, яку вони створили, допоможе краще зрозуміти, як мозок бачить кольори – тобто як саме він обробляє сигнали від очей. Окрім цього, вона може стати корисною для вивчення кольорової сліпоти та хвороб очей, повʼязаних із сітківкою. Тобто людство лише починає дізнаватися, що ще можуть побачити наші очі – якщо їм трохи допомогти.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу