“Запорізька атомна електростанція не може працювати без України. А США могли би зацікавитися «Мотор Січчю». Про це Президент Володимир Зеленський сказав під час брифінгу. «Запорізька станція сама по собі сьогодні не працює. І без України вона не буде працювати. І Сполучених Штатів, при всій повазі, не вистачить (для підтримки роботи ЗАЕС – ред.). Потрібен наш”, — повідомляє: ua.news
Запорізька атомна електростанція не може працювати без України. А США могли би зацікавитися «Мотор Січчю».
Про це Президент Володимир Зеленський сказав під час брифінгу.
«Запорізька станція сама по собі сьогодні не працює. І без України вона не буде працювати. І Сполучених Штатів, при всій повазі, не вистачить (для підтримки роботи ЗАЕС – ред.). Потрібен наш технічний склад. США на технічному, на політичному рівні точно розуміють, що, якщо піде формат менеджменту цієї станції, то піде тільки з нашими технічними працівниками», – сказав Зеленський.
Глава держави наголосив, що в разі, якщо рф вийде із ЗАЕС, і Сполучені Штати готові будуть брати участь в менеджменті станції, то виникає низка таких питань, як безпека працівників, які працюватимуть на ЗАЕС, їхніх сімей, доступ до інфраструктури, води, забезпечення житлом тощо.
«Якщо ця станція сьогодні конкретно під руськими, а завтра може бути під американцями, то що з людьми? Якщо американці будуть з нами, руські вийшли, американці з нами, ми відновлюємо це разом і заробляємо гроші на електриці тощо – я думаю, це нормально. Але я жодного разу не чув офіційно. Меседжів, чуток багато. Офіційно жодного разу я не чув пропозицій», – сказав Зеленський.
Як наголосив Президент, Україна не виступає проти партнерства зі США в тому чи іншому напрямку відновлення роботи будь-якої інфраструктури, будь-якого підприємства.
Він зазначив, що таке партнерство було б можливим, якби США надали систему Patriot для захисту, до прикладу, «МоторСічі».
«У нас є Мотор Січ, сьогодні прилетіла ракета (мається на увазі обстріл Запоріжжя – ред.). Якщо завтра дають у Запоріжжя Patriot, які захищають Мотор Січ, нехай заходять, і будемо працювати разом на Мотор Січі. …Те саме зі станцією (ЗАЕС – ред.), ми з Америкою не боїмося йти в партнерство, але партнерство – це партнерство», – зазначив глава держави.
Раніше президент США Дональд Трамп заявляв, що питання окупованих територій та «великої електростанції» (очевидно йдеться про ЗАЕС) включено в переговори з росіянами.
Після деокупації Запорізької АЕС потрібно буде до двох років для відновлення її роботи.