Джерело: www.volynnews.com
Про це пише Бабель з посиланням на New York Post.
Відстріл коал почали після масштабних лісових пожеж, які знищили понад 2 000 гектарів їхнього природного середовища. Влада почала операцію у квітні, щоб припинити страждання тварин через пожежі – вони були виснажені, зневоднені або мали поранення.
Проте спосіб, у який це зробили – стрільба з гелікоптерів, викликав гостру критику. Екологи та зоозахисники зауважують: із такої висоти дуже складно, а то й неможливо розпізнати, чи тварина справді хвора. Це означає, що разом із пораненими могли вбити й цілком здорових коал.
Екологічна організація Friends of the Earth Melbourne наголошує, що стрільба по тваринах з гелікоптера – це крайній захід, який ніколи раніше не використовували в Австралії. Це вперше, коли тварин вбивали з повітря – на думку зооактивістів, це створює небезпечний етичний прецедент.
Читати ще: Пожежі в Австралії знищують цілі міста, близько мільярда тварин загинули. Моторошні фото
Також активісти підкреслюють, що територію національного парку закрили після пожеж. Тобто рятувальники не мали змоги потрапити туди, щоб урятувати дитинчат, які залишилися без матерів. Якщо дорослих коал вбивали, поки ті сиділи на деревах, багато малюків опинилися самі й тепер приречені на страждання і смерть, переконані в організації зоозахисній організації Koala Alliance.
Крім критики самого методу відстрілу, захисники тварин вимагають від влади штату Вікторія припинити вирубку здорових евкаліптів поблизу, адже ці дерева є основним джерелом їжі та укриттям для коал.
Попри масове обурення, уряд пояснює, що діяв згідно з рекомендаціями ветеринарів. Прем’єрка Вікторії Джасінта Аллан пояснила, що так хотіли припинити страждання коал.
Австралійський фонд захисту коал у вересні 2021 року заявив, що з 2018 року майже 30% австралійських коал загинули через лісові пожежі, посуху та розчищення земель. До того ж популяції коал в Австралії загрожує недавнє поширення хламідіозу – це захворювання передається статевим шляхом та може спричинити сліпоту та кісти в репродуктивних шляхах тварини, що може призвести до безпліддя або навіть смерті.
У 2022 році Австралія в більшій частині свого східного узбережжя внесла коал до списку видів тварин, які зникають.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу