Джерело: www.volynnews.com
Про це повідомляє Financial Times, пише Кореспондент.
Зазначається, що оборонний підрядник KNDS взяв на себе управління підприємством, яке вирішило закрити виробник поїздів Alstom у рамках програми скорочення витрат. KNDS пообіцяла зберегти робочі місця для половини із 700 співробітників заводу.
«Особисто мені дуже сумно від того, що нам, як і раніше, потрібно виробляти зброю», – зазначив Карстен Лібіг, три покоління сім’ї якого займалися на заводі виробництвом поїздів і трамваїв.
За даними Федерації німецької промисловості, промислове виробництво скоротилося на 11%, порівняно з рівнем до пандемії ковіда. Ситуація у секторі гірша, ніж в економіці загалом, яка стагнує з 2019 р. Це найдовша стагнація за період після Другої світової війни.
Як відомо, викликаний війною в Україні стрибок цін на газ і електрику, а також конкуренція з китайськими автовиробниками, яку автомобільна галузь, яка завжди вважалася двигуном німецької економіки, стала програвати, особливо в секторі електромобілів, посилили економічну ситуацію. Ще більше її може ускладнити торговельна війна, яку розпочав Дональд Трамп.
МВФ, який у жовтні 2024 р. прогнозував зростання ВВП Німеччини у 2025 р. на 0,8%, у січні знизив оцінку до 0,3%, а вчора опублікував нульовий прогноз.
Читати ще: Porsche роздумує над розробкою оборонної продукції. У Другу світову компанія виготовляла танки
За словами мера Герліца Октавіана Урсу, виробництво в енергоємних галузях впало на 20% порівняно з довоєнним 2021 р. Програма переозброєння, розпочата урядом, може змінити промислову ситуацію і в інших містах. З 2020 року оборонні витрати країни зросли майже на 80%, перевищивши 90 млрд євро.
Rheinmetall, Diehl Defence, Thyssenkrupp Marine Systems і MBDA та чотири великі оборонні підрядники за останні три роки прийняли на роботу понад 16 500 осіб, збільшивши свій штат більш ніж на 40%.
Компанії повідомили, що у 2026 р. планують найняти ще близько 12 000 осіб.
Директор з виробництва KNDS Флоріан Хохенвартер заявив у лютому в Герліці, що його компанія обрала цей завод, оскільки там вже є «саме ті висококваліфіковані фахівці, які необхідні нам для виробництва високоякісних компонентів для наших» танків та БМП.
А компанія Rheinmetall розглядає можливість придбати завод Volkswagen в Оснабрюку, який незабаром припинить роботу.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу