Головна Без категорії «Бійня примар». Як російська розвідка вербувала в’язнів на війну проти України

«Бійня примар». Як російська розвідка вербувала в’язнів на війну проти України

7
0

Джерело: www.radiosvoboda.org

Російська військова розвідка (ГРУ) контролювала вербування в’язнів до штурмових підрозділів, відомих як «Шторм Z». Вона також фінансувала ці підрозділи та збирала інформацію про втрати. Про це у своєму фільмі «Бійня примар. Як російські в’язні воюють в Україні» повідомляє розслідувальний проєкт «Система» на Радіо Свобода(проєкт розслідувань телеканалу «Настоящее время», що створений Радіо Свобода з участю Голосу Америки, та Російської служби Радіо Свобода).

«Шторм Z»Вербування в’язнів на війну проти України розпочалося влітку 2022 року – саме тоді у ПВК «Вагнер» почали набирати ув’язнених до своїх лав.

Але з лютого 2023 року Міністерство оборони Росії стало єдиною організацією, відповідальною за відправлення засуджених на передову.

Частину оперативного управління підрозділами «Шторм Z» здійснювали з Південного військового округу Росії.

Дві військові частини 8-ї гвардійської загальновійськової армії, разом із центром навчання і розгортання штурмових та підкріплювальних підрозділів, відповідали за навчання бійців та ведення документації, включно з фінансовими записами.

Центр, який розробляв тактику, що використовувалася штурмовими підрозділами засуджених, був створений у складі об’єднаної групи військ, яка є командним центром у війні РФ проти України.

Спочатку його очолював генерал Сергій Суровікін, а зараз – начальник Генерального штабу Валерій Герасимов.

Ще одним командним центром підрозділів «Шторм Z» є ГРУ.

Роль наглядача«Система» отримала документи, які свідчать про те, що контракти, підписані в’язнями, мають спеціальний гриф секретності та зберігаються у спеціальному архіві ГРУ.

Інформацію про померлих в’язнів надсилає керівництво 8-ї гвардійської загальновійськової армії захищеною поштою до розвідувального управління, Головного управління Генерального штабу (ГУ ГШ, сучасна назва ГРУ).

«Фінансове забезпечення та обробка різних виплат добровольцям штурмової роти [Z] покладаються на московську військову частину 45807», – йдеться в одному з документів, підписаному полковником 8-ї армії Сергієм Івановим.

Також вказана адреса цієї військової частини: Москва, Хорошевське шосе, 76б. Це та сама адреса, що й штаб ГРУ, а командиром частини 45807 є Ігор Костюков, який є керівником ГРУ.

Проєкт «Шторм Z» був офіційно запущений наказом начальника Генерального штабу від 24 лютого 2023 року, згідно з документальним фільмом «Системи».

Водночас Міністерство оборони та ГРУ об’єднали різні розрізнені формування найманців в єдину структуру: «Добровольчий корпус».

До цього корпусу входили підрозділи, де служили в статусі «добровольців», як-от деякі підрозділи БАРС (Бойовий армійський резерв країни) та близько десятка загонів ПВК «Редут».

Колишні в’язні підрозділів «Шторм Z» воювали проти України у тому ж статусі «добровольців», підписавши так звані добровольчі контракти. Контракти мали кілька обмежень; наприклад, в’язні не могли розірвати їх за власним бажанням, вони отримували нижчі зарплати та мали менше пільг.

У лютому 2023 року ГРУ закріпило за собою роль наглядача практично за всіма «добровольчими» підрозділами, і «Шторм Z», очевидно, не став винятком.




реклама у Нововолинськ