Джерело: www.volynnews.com
Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу, пише «Інтерфакс-Україна».
«Зараз перший етап такого розбронювання вже задіяний: Командування медичних сил звернулися до Міністерства оборони. Міністерство оборони направило на нас запит про кількість медичних працівників, які вони хочуть, щоб ми розбронювали і мобілізували в першому етапі», – сказав він.
На сайті МОЗ зазначено, що у відомстві вже провели відповідні консультації з департаментами охорони здоров’я.
Віктор Ляшко додав, що таке рішення забезпечить ротацію медичних працівників, які будуть призвані до лав Збройних сил.
Читати ще: «Війна не лишає часу на емоції»: лікар з Ківерців понад два роки рятував бійців на фронті
Як зазначають в Міноборони, запит на розбронювання стосується лише фахівців дефіцитних спеціальностей, які пройшли підготовку за військово-обліковими спеціальностями та необхідні для доукомплектування медичних підрозділів ЗСУ.
Йдеться про посади:
– санітарних інструкторів (медичних сестер і братів),
– фельдшерів,
– військовозобов’язаних осіб офіцерського складу з підготовкою за фахом «лікувальна справа (сімейний лікар)» за контрактом строком на 1 рік.
«Причина – дефіцит кадрів у фронтових медичних підрозділах після набуття чинності постанови КМУ № 36, яка передбачає 100% бронювання медиків. Розбронювання буде точковим, погодженим з МОЗ і обласними департаментами. Його мета – не зняти захист із усіх, а забезпечити на передовій надання медичної допомоги пораненим. Мова не про масовість, а про відповідальне кадрове рішення для порятунку життів», – зазначається у повідомленні.
Нагадаємо, на початку 2025 року уряд дозволив бронювати 100% медпрацівників закладів державної та комунальної форм власності, закладів громадського здоров’я, установ, що провадять діяльність із судово-медичної та судово-психіатричної експертиз, центрів крові, для яких робота у відповідних закладах є основним місцем роботи тощо.
До цього медичні заклади, які були визнані критично важливими, могли забронювати лише до 50% військовозобов’язаних чоловіків, а збільшення цієї частки можливе було лише за окремим рішенням міністра оборони.
Але очільник МОЗ Віктор Ляшко зазначав, що на час воєнного стану медики в Україні є військовозобов’язаними, а процес їхнього бронювання є лише «умовним».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу