Головна Без категорії У Луцьку відбулося засідання Волинського регіонального Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад...

У Луцьку відбулося засідання Волинського регіонального Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України

9
0

Джерело: www.volynnews.com

Сьогодні у приміщенні Луцького національного технічного університету відбулося засідання Волинського регіонального Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, яке провів начальник Волинської обласної військової адміністрації Іван Рудницький.

Про це повідомили в Луцькій міській раді.

Участь у роботі Конгресу взяли Луцький міський голова Ігор Поліщук, представники Офісу Президента та Кабінету Міністрів України, обласної і місцевих влад.

Ігор Поліщук доповів про позитивний досвід впровадження в Луцькій громаді альтернативних джерел енергії в рамках обговорення теми «Енергетична незалежність громад: дієві фінансові механізми підтримки Урядом розвитку альтернативної енергетики на місцевому рівні».

Читати ще: Луцьк отримає ще майже 2,2 млн євро на модернізацію системи водовідведення та будівництво двох сонячних електростанцій

«У час повномасштабного вторгнення, в час війни це можливість заживити потужності підприємств критичної інфраструктури, щоб надавати базові комунальні послуги нашим жителям. За правильного підходу – позитивний фінансовий результат та позитивний вплив на екологію, – сказав Ігор Поліщук. – Наше комунальне підприємство «Луцькводоканал» першим в Україні збудувало та запустило в роботу комунальну сонячну електростанцію потужністю 0,6 МВт із проєктною потужністю виробництва електроенергії 590 тисяч кіловат-годин.

Цей проєкт ми реалізували разом з державним банком «Укрексімбанк» за програмою 5-7-9%. Для цього залучили 17 мільйонів гривень у вигляді кредиту та 7 мільйонів власних коштів підприємства. Маємо дуже гарний фінансовий результат. Незважаючи на те, що сонячну електростанцію було запущено в роботу 22 серпня та період її роботи від запуску до сьогодні припав на осінь, зиму і половину весни, фінансовий результат та вартість власної генерації вже становить три мільйони гривень.

Проєктна окупність – чотири з половиною роки, але ми бачимо, що вона буде меншою. У разі зростання вартості електроенергії проєктну окупність, звичайно, буде зменшено».

Читати ще: Міськрада Луцька залучила грант на понад €2 млн. На що витратять кошти

Ігор Поліщук наголосив на перевагах кредитної програми 5-7-9%, яка дозволяє дуже швидко реалізовувати проекти.

«Рішення міської ради про здійснення місцевого запозичення було ухвалено торік у квітні, а 22 серпня сонячну електростанцію вже було запущено в роботу. Якщо ми порівняємо з роботою з такими європейськими банками, як Європейський інвестиційний банк чи Європейський банк реконструкції та розвитку, то там нижча кредитна ставка, але значно довший час реалізації проєкту. Зазвичай це два, три та більше років. Тому, коли ми користуємось нашою програмою 5-7-9%, то це можливість швидко отримати кредитні кошти та швидко реалізувати той чи той проєкт. Позитив від цього проєкту підштовхнув нас до інших дій, і ми зараз залучили кредит НЕФКО в розмірі 2,8 млн євро на будівництво ще однієї комунальної сонячної електростанції потужністю 1,3 МВт», – зазначив Луцький міський голова.

Також він поділився досвідом реалізації іншого дуже позитивного проєкту, який реалізували, – встановлення газотурбінних когенераційних установок.

«Ми встановили дві такі установки, які нам люб’язно подарували Сполучені Штати Америки за програмою USAID, а ми лише оплатили кошти за їх встановлення. Загальна вартість проєкту – 50 мільйонів, з яких 40 мільйонів – вартість установок. Це газотурбінні установки комбінованого виробництва тепла та електроенергії. За відсутності постачання електроенергії вони самі, за рахунок газу, виробляють електроенергію та, відповідно, живлять котельні й центральні теплові пункти, щоб постачати тепло та гарячу воду нашим жителям.

Загальна потужність наших когенераційних установок становить 0,9 МВт, а фінансовий ефект за опалювальний період 2024-2025 років – 13,3 мільйони гривень. Ми бачимо, що є дуже короткий період окупності, тому в подальшому розглядаємо залучення коштів на встановлення когенераційних установок. Також є економія фінансового ресурсу і забезпечення безперебійного надання комунальних послуг для наших жителів», – сказав Ігор Поліщук.

Міський голова зауважив, що для покращення реалізації проєктів на державному рівні можна було б трошки знизити кредитну ставку, тому що за програмою 5-7-9% по «Луцькводоканалу» вона сягає 9% в середньому плюс 2% – різні комісійні.

«Якщо ми знизимо трошки ставку, то зможемо конкурувати з європейськими банками та більше коштів наші громади будуть залучати всередину нашої держави. Адже в європейських банках ставка в середньому 5-6%. Тоді, можливо, менш фінансово спроможні громади певними дотаціями можна заохочувати до реалізації таких проектів», – резюмував він.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу




реклама у Нововолинськ