Джерело: sylapravdy.com
Центр журналістських розслідувань «Сила правди» попросив посадовця поділитися секретом фінансового успіху.
Волинянин Павло Ковальчук влітку 2024-го обійняв посаду головного спеціаліста сектору з питань запобігання корупції у Регіональному сервісному центрі МВС у Рівненській, Волинській та Житомирській областях (по народному – колишнє МРЕО). Криптовалюту він купив ще до працевлаштування у державній установі: 19 тисяч WhiteBIT Coin – у березні 2023 року за 4,2 мільйона гривень, тобто платив в середньому по 220 гривень за одиницю.
Тоді основним місцем роботи пана Ковальчука був благодійний фонд «Вайтпей», у декларації за 2023 рік він вказував заробітну плату в цій організації – 84 тисячі гривень. Крім того, волинянин декларував корпоративні права у приватному підприємстві «Авіа Вояж», товариствах з обмеженою відповідальністю «Прімум» та «Новокиївське».
Коментуючи інвестицію в крипту, посадовець зазначив, що зробив її не за один день, а протягом певного часу, а переговори щодо цього вів ще з 2021 року. Зацікавився такою можливістю заробити ще раніше.
«З 2020-го року я цікавився криптоактивами. Через спільних знайомих дізнався про харківську команду, яка займалася розробкою і запуском біржі WhiteBIT. На сьогодні керівник цього всього проєкту Володимир Носов – почесний консул України на Балеарських островах в Іспанії. Почав потрохи інвестувати у ці криптоактиви, повірив у наших українців і вони, як виявилося, не підвели. Криптоактив динамічно росте», – зазначив посадовець.
Врешті, Павло Ковальчук не прогадав, адже станом на 28 квітня 2025 року один WhiteBIT Coin став коштувати 1200 гривень, а відповідно у криптогаманці Павла Ковальчука – сума еквівалентна 23 мільйонам гривень.
Посадовець РСЦ МВС каже, що жодних проблем із вимогою декларувати віртуальні активи (а в декларації є відповідна графа) не бачить і чекає на появу в Україні криптогривні.
Щодо інших статків заступник начальника Регіонального сервісного центру МВС, то як писала «Сила правди», на початку 2024-го він придбав за 876 тисяч гривень електрокросовер Hyundai Ioniq 5 2022 року випуску. Ковальчук має в особистій власності три нежитлові приміщення в Луцьку та Любомлі й земельну ділянку в Любомлі, а дружина працівника сервісного центру МВС Юлія Ковальчук – власниця землі та будинку у Липинах, ділянок в Жабці й Струмівці та фірми «Прімум», що спеціалізується на наданні в оренду власного чи орендованого нерухомого майна.
У подружжя – три автівки (Lexus RX 350 2011 року випуску, Audi Q7 2018 року випуску та згаданий Hyundai), 25 тисяч доларів та 750 тисяч гривень заощаджень. Загалом і теперішня зарплатня у найбагатшого з публічно відомих власників криптовалюти на Волині має бути доволі непогана, адже він і торік отримав 227 тисяч гривень за неповних шість місяців роботи.
Нагадаємо, раніше «Сила правди» розповідала про підозріло дешевий кросовер і сумнівні транзакції у декларації волинського митника.