Головна Без категорії Вибори Папи. Конклав почався, але перше голосування дало чорний дим

Вибори Папи. Конклав почався, але перше голосування дало чорний дим

19
0

Джерело: www.bbc.com

Вибори Папи. Конклав почався, але перше голосування дало чорний дим

Автор фото, Vatican Media/EPA

Підпис до фото, Після прибуття до Сикстинської капели кардинали присягаються зберігати таємницю про те, що відбуватиметься у процесі обрання нового Папи

  • Author, Відділ новин
  • Role, ВВС Україна
  • Twitter, @bbc_ua
  • 39 хвилин(и) тому

133 кардинали з усього світу зібралися в середу в Римі для участі в конклаві, який вибере наступного понтифіка після смерті Папи Римського Франциска, який помер у Великодній понеділок 21 квітня.

Увечері в середу пройшов перший раунд голосування, після якого із труби Сикстинської капели пішов чорний дим. Це означає, що жоден із кандидатів не набрав необхідної більшості голосів.

У наступні дні відбуватиметься по чотири голосування, допоки дві третини кардиналів не проголосують за одного кандидата.

Протягом історії конклави (збори кардиналів) тривали від кількох днів до кількох місяців – залежно від ступеня розбіжностей щодо кандидатів на Святий Престол.

Останніми роками цей процес займає менше часу, і суто технічно католицький світ міг би знайти нового Папу вже в перший день конклаву, але це навряд чи станеться.

Два попередні конклави у 2005 та 2013 році тривали два дні.

Нинішній конклав – найбільший в історії, у ньому беруть участь 133 кардинали.

Колегія кардиналів налічує 252 особи, проте голосувати при виборі нового тата можуть лише кардинали молодші за 80 років.

Усього таких кардиналів 135, але двоє не змогли взяти участь у голосуванні через хворобу.

Наймолодшим учасником конклаву став 45-річний єпископ Мельбурну українського походження Микола Бичок.

Автор фото, Reuters

Підпис до фото, День кардиналів, що беруть участь у конклаві, розпочався з месиВранці у середу учасники конклаву відслужили месу, а потім пройшли процесією вулицями до Сикстинської капели, де відбувається таємне голосування.

У капелі кардинали присяглися зберігати таємницю про те, що відбуватиметься у процесі обрання нового понтифіка.

Після цього сторонні люди покинули капелу, а двері в неї зачинили – момент виголошення фрази extra omnes (“усе геть”) ознаменував початок конклаву.

Автор фото, Vatican Media/EPA

Підпис до фото, Момент закриття дверей капелиПовна секретність

Під час конклаву зв’язок кардиналів із зовнішнім світом буде відрізаний, доки не оберуть нового Папу. Про це сповістить білий дим із труби Сикстинської капели.

Однак наприкінці першого дня з труби пішов чорний дим – це означає, що кардинали не дійшли єдиної думки, і голосування триватиме доти, доки не схвалять єдиного кандидата.

Перед початком конклаву в Сикстинській капелі кожен кардинал заприсягся на Євангелії зберігати подробиці виборів Папи в таємниці до кінця життя.

Те саме повинні зробити люди, які не входять до складу конклаву, але пов’язані з ним – лікарі та персонал їдальні, де харчуватимуться кардинали.

Приміщення Сикстинської капели, каплиця для мес та два гостьові будинки, де спатимуть та їстимуть учасники конклаву, перевірили на наявність мікрофонів та інших електронних пристроїв.

“Встановлені електронні глушники, щоб гарантувати, що телефонні та Wi-Fi-сигнали не проникають у приміщення і не виходять із них, – розповів Джон Аллен, редактор сайту новин Crux. – Ватикан ставиться до повної ізоляції дуже серйозно”.

Автор фото, Reuters

Підпис до фото, Ватикан уранціПісля голосування кардинали вирушили на вечерю в Domus Santa Marta – гостьовий будинок по сусідству із Собором святого Петра.

За словами експертів, саме за трапезами відбуваються головні обговорення кандидатів на роль понтифіка та утворюються альянси.

Для обрання нового Папи потрібна більшість голосів конклаву – дві третини плюс один голос, і зазвичай після першого туру голосування намічається основна група претендентів.

У четвер кардинали поснідають рано вранці, після чого о 8:15 відслужать месу і знову розпочнуть голосування.

Видання Politico пише з посиланням на священнослужителів, які беруть участь у конклаві, що напередодні виборів Папи деякі кардинали в пошуках підказок подивилися голлівудський фільм “Конклав” з Рейфом Файнсом у головній ролі.

“Дехто дивився його в кінотеатрі”, – зізнався один із кардиналів.

У фільмі режисера Едварда Бергера британський актор Файнс грає кардинала Томаса Лоуренса, декана Колегії кардиналів, призначеного керівником конклаву.

Під час виборів нового Папи він стикається з примхами кліриків, появою скандальних досьє, спрямованих проти папських фаворитів, та несподіваним виходом на перший план невідомого кандидата з маловідомої єпархії.

Politico пише зі слів своїх джерел у Ватикані, що голлівудська картина дивним чином співзвучна з тим, що відбувається в Сикстинській капелі.

Більшість кардиналів, які зараз з’їхалися до Риму (108 зі 133), були призначені покійним понтифіком і ніколи не брали участь у конклаві. Як і у фільмі, багато хто з них також приїхав з невеликих, раніше нічим не примітних єпархій по всьому світу.

“Відкиньте все особисте”

Автор фото, Reuters

Підпис до фото, Декан колегії кардиналів Джованні Баттіста Ре провів месу, що передує початку конклавуДекан колегії кардиналів Джованні Баттіста Ре, який провів месу перед конклавом, закликав своїх колег обрати лідера, який зможе керувати Католицькою церквою в “надто складний момент часу”.

“Це непросте завдання зберегти єдність Церкви. Єдність, яка не означає одноманітності, а означає міцне та глибоке єднання у різноманітті”, – сказав він під час меси.

Кардинал Ре – один із найвпливовіших представників Ватикану, йому випало провести церемонію похорону Папи Франциска.

Але брати участь у конклаві він не може, тому що йому 91 рік, а кардинали-виборники мають бути молодшими за 80 років.

У своїй настанові конклаву він наголосив, що нинішнє голосування має виняткову важливість, і закликав кардиналів відкласти убік “всі особисті міркування”.

Конклави-рекордсмени

Автор фото, Getty Images

Найдовший конклав в історії тривав майже три роки – з 1268 по 1271. Тоді Папою обрали Григорія X (у світі Теобальдо Вісконті), який не тільки не був присутнім на конклаві (а був із хрестоносцями на Близькому Сході), але й взагалі не був кардиналом.

Тривалість конклаву та неоднозначний вибір кандидатури були пов’язані з непереборним розколом серед кардиналів: одні хотіли бачити на папському престолі італійця, інші – француза.

Прийняти рішення їх змусили дії розгніваних жителів регіону Лаціо, де проходило засідання (вибори Папи у Сикстинській капелі проводяться з XV століття). Вони розібрали дах приміщення, де перебували кардинали, і залишили їх на хлібі та воді.

Найкоротший конклав тривав лише 10 годин і закінчився обранням Папи Юлія II у 1503 році.




реклама у Нововолинськ