Джерело: sylapravdy.com
Про це йдеться у повідомленні Волинської обласної прокуратури та низці судових ухвал.
Зокрема, у січні 2025 року підозрюваного в криміналі директора ТОВ «ПБС» відсторонили від посади. Як відомо, ця компанія з Івано-Франківщини активно будує та ремонтує лісові дороги на замовлення державного підприємства «Ліси України». У 2023–2025 роках фірма виконала таких підрядів на майже 175 мільйонів гривень. Один із них і обернувся кримінальною справою.
У липні 2023 року ДП «Ліси України» оголосило тендер на ремонт семи лісових доріг. За результатами відкритих торгів ТОВ «ПБС» дісталося 2 підряди: ремонт дороги за 7 мільйонів гривень на території філії «Любомльське лісове господарство» ДП «Ліси України» та відновлення за 5,7 мільйона гривень шляху у Великообзирському та Боровненському лісництвах філії «Камінь-Каширське лісове господарство».
Щодо лоту на Камінь-Каширщині, то ТОВ «ПБС» торгувалося за нього із львівською фірмою «Вельт Капітал» та місцевим підприємством «ДОФ Арбо». Останнє запропонувало суттєво нижчу ціну за ремонт – 5,2 мільйона, але його пропозицію відхилили через недосконалі документи.
За підсумками виконання договору, ремонт вартував 5,2 мільйона гривень включно із 871 тисячею гривень ПДВ. Попри здешевлення правоохоронці стверджують, що все одно ця сума підрядником завищена на понад 950 тисяч гривень.
За версією слідства, директор підприємства Олексій Пастернак, залучивши інженера з технічного нагляду, погоджував акти виконаних робіт з неправдивими даними, зокрема вказував, що використав набагато більше щебеню, ніж насправді. Слідчі начебто виявили це, коли дослідили товщину, щільність та насипну густину щебеневого покриття на дорозі.
На початку травня Волинська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно Олексія Пастернака. Йому інкримінують службове підроблення та заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах (ч. 2 ст. 366 та ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України). Інженера з технічного нагляду судитимуть за посібництво у вчиненні цього злочину.
Нині пан Пастернак, за рішенням Луцького міськрайонного суду, відсторонений від посади, а очолює ТОВ «ПБС» Володимир Мельничук. Адвокат Пастернака намагався оскаржити це рішення, однак невдало.
«Органом досудового розслідування було доведено необхідним зазначене відсторонення, оскільки… його подальше перебування на вказаній посаді може негативно впливати на хід досудового розслідування, так як він може знищити речі і документи, які мають суттєве значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливатиме на свідків», – йдеться в судових документах.
Також у січні 2025 року керівника підприємства посадили під нічний домашній арешт, який за місяць змінили на особисте зобов’язання.
Фірма «ПБС» опосередковано належить колишньому нардепу Олександру Шевченку – другу та бізнес-партнеру народного депутата з Луцька Ігоря Палиці. Хоча офіційно власницею та засновницею компанії є жителька Івано-Франківська Іванна Непик, колишня працівниця туристичного комплексу «Буковель».
ТОВ «ПБС» перші свої дорожні замовлення на ремонти доріг на Волині почала вигравати у 2019-му. А згодом успішно прилаштувалася й на ремонтах державних доріг в області в рамках програми «Велике будівництво». Крім того, ця фірма вийшла на перші позиції у будівництві лісових доріг і на загальнодержавному рівні. За даними видання «Наші гроші», у 2023 році на будівництво шляхів «Ліси України» витратило 263 мільйони гривень. За ці кошти ремонтували та будували лісові дороги у Рівненській, Волинській, Івано-Франківській та Закарпатській областях. До трійки найбільших підрядників увійшли «Вельт капітал», «ПБС» та «Волиньдорбуд».
До слова, саме товариство «ПБС» стало «хрещеним батьком» «Волиньдорбуду» в дорожній галузі. Ця волинська компанія почала вигравати перші підряди, не маючи власної техніки, а орендуючи її в «ПБС», іноді разом із працівниками.
Раніше «Сила правди» писала, що пов’язана з волинськими олігархами фірма відремонтує пологовий у Ковелі майже за 30 мільйонів гривень.