Джерело: www.volynnews.com
Про це пише Indian Defense Review.
У своєму новому дослідженні вчені пролили світло на значення скам’янілості, даючи підказки про її еволюцію та поширення в епоху раннього плейстоцену. Вони підтвердили, що вона належить до раніше невідомого вимерлого виду метеликів – Tacola kamitanii.
У виданні нагадали, що вперше унікальну скам’янілість виявили 1988 року в префектурі Хіого. Цей вимерлий вид мав примітні риси.
Понад три десятиліття скам’янілість Tacola kamitanii залишалася практично невпізнаною і зберігалася в колекції японського музею. Проте нещодавно вченим вдалося вивести зразок на передній край палеонтологічних досліджень.
Читати ще: У нацпарку на Волині виявили нові локації метеликів
Дослідники з’ясували, що розмах крил Tacola kamitanii становив близько 8,8 см, що є досить значним показником для метеликів. Ба більше, цей вид виявився першим викопним метеликом, ідентифікованим з епохи раннього плейстоцену.
«Скам’янілості метеликів зустрічаються вкрай рідко. Тіло і крила метеликів крихкі та плавучі, що робить їх менш імовірними для збереження у вигляді скам’янілостей, ніж у інших груп комах», – пояснили науковці.
Дослідники додали, що Tacola kamitanii належить до підродини метеликів Limenitidini. До цієї групи входять і деякі з нині живих видів.
Вчені припускають, що Tacola kamitanii могла бути більш широко поширена, ніж вважалося раніше. Не виключається, що ареал цього виду охоплював Південно-Східну і Східну Азію в період пізнього пліоцену.
Читати ще: Цикад перетворили на «музичні інструменти»: на них учені зіграли класичну музику. Відео
Ймовірно, скам’янілість належить самці метелика. Вчені пояснили, що на це вказує її великий розмір і «товсте» черевце.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу