Джерело: www.volynnews.com
Про це повідомила очільниця відомства Оксана Жолнович, пише hromadske.
«Зараз, коли літня людина не може сама про себе подбати, наприклад, через деменцію… що тоді робити? Або хтось звільняється і доглядає, або звертатись у геріатричний інтернат, десь там у лісі, закритого типу на 100-500 людей», – розповіла міністерка.
Але тут є проблема, каже Жолнович, адже людина звикла до певного способу життя, має свою рутину, графік сну, вподобання в їжі тощо. А опинившись у такому пансіонаті, вона змушена підлаштовуватися під умови там і «жити як в армії».
«Це ненормально, і тому в нас це розглядається як спосіб увʼязнення. І тут достатньо всього лиш змінити спосіб організації, аби це були невеликі заклади, де соціальний працівник – просто як підтримка, як наглядач. Якщо люди мають можливість заварити собі каву, підігріти обід, вийти на вулицю, прокинутись, коли вони хочуть, то це якісний догляд», – зазначила посадовиця.
І саме такий формат геріатричних будинків Мінсоцполітики починає організовувати, поступово розформовуючи великі інтернати, додала Жолнович.
Читати ще: Допомога самотнім пенсіонерам: як отримати додаткові виплати від держави
У пріоритеті – поселення в такі будинки внутрішньопереміщених громадян, які зараз «залишаються під бомбами», тому що не готові поселятися у звичайні геріатричні інтернати.
«І от щоби цьому запобігти, ми кажемо: «Ні, ми створимо для вас підтримане проживання в громаді. Знайдемо будинок, який не використовується, його міжнародні партнери відремонтують, а ми там оплатимо роботу команди. І ви будете собі там квіти садити, як садили, і пити каву зранку»», – додала вона.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу