Джерело: www.bbc.com
Автор фото, Reuters
Підпис до фото, Трамп підкреслив, що він відданий забезпеченню миру між Росією та Україною10 хвилин(и) тому
Дональд Трамп закликав Росію та Україну до 30-денного “безумовного припинення вогню” і заявив, що запровадить санкції, якщо його не дотримуватимуться.
“США закликають, в ідеалі, до 30-денного безумовного припинення вогню… Якщо припинення вогню не буде дотримано, США та їхні партнери запровадять додаткові санкції”, – написав він у соцмережі Truth Social.
Президент США зауважив, що у цій війні в Україні щотижня гинуть “тисячі молодих солдатів”, і всі “повинні хотіти, щоб це припинилося”.
“Я хочу, і Сполучені Штати Америки також. Як президент, я залишатимусь відданим забезпеченню миру між Росією та Україною, разом з європейцями, і це буде міцний мир! Це припинення вогню має в підсумку привести до мирної угоди. Все це можна зробити дуже швидко, і я буду готовий у будь-який момент, якщо мої послуги знадобляться”, – додав американський президент.
Зеленський про розмову із Трампом
Цьому допису передувала телефонна розмова між Трампом і Зеленським.
Президент України зазначив під час бесіди, що Київ готовий піти на 30-денне припинення вогню “хоч відсьогодні” і очікує, що Москва погодиться на цю пропозицію.
“Україна готова до переговорів у будь-якому форматі. Але для цього Росія має показати серйозність своїх намірів завершити війну, почавши з повного та безумовного припинення вогню”, – розповів Зеленський у соцмережах.
“Прямо із цієї хвилини – на 30 днів тиші. Тільки по-справжньому. Щоб не було ударів ракет, дронів, щоб не було цих сотень штурмів на фронті. Потрібно, щоб росіяни відповіли на це адекватно – підтримали припинення вогню. Вони повинні довести свою готовність завершувати війну. І це не вперше – ми вкотре це пропонуємо. 30 днів, які можуть стати початком років миру”, – наголосив український лідер.
Він зазначив, що президент США поцікавився ситуацією на полі бою.
Трамп, за словами Зеленського, підтвердив, що “хоче завершення цієї війни, готовий допомагати та підтримує необхідність припинення вогню”.
“Тривале й надійне припинення вогню буде реальним показником руху до миру. Америка може із цим допомогти. Світ потребує Америки так само, як і 80 років тому”, – підкреслив Зеленський.
Автор фото, Volodymyr Zelensky
Підпис до фото, Зеленський написав, що “мав гарну розмову” з американським колегоюКрім того, Зеленський і Трамп обговорили “угоду про надра” між США та Україною, яку Верховна Рада ратифікувала у четвер, 8 травня.
За словами українського лідера, це “по-справжньому історичний документ, який відкриває багато нових можливостей для співпраці”.
Венс: Росія просить забагато
Тим часом віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив Fox News, що Росія не може розраховувати, що отримає територію України, яку “ще навіть не завоювала”.
За його словами, росіяни впевнені у своїй перевазі на фронті, тому висувають завищені вимоги.
Він додав: у Вашингтоні не бажають розпаду України і хочуть, щоб вона залишалася суверенною державою.
Віцепрезидент наголосив, що Сполучені Штати можуть припинити участь у переговорах, якщо дійдуть висновку, що РФ вестиме їх недобросовісно.
При цьому зауважив, що є певні дипломатичні зрушення. На його думку, сам факт наявності пропозицій від України та Росії вже можна вважати проривом.
“Те, що росіяни взагалі пропонують мирний план, – це прорив. Те, що українці пропонують конкретну пропозицію, – це прорив. Але ми повинні спробувати зблизити ці сторони, щоб досягти тривалого миру”, – зазначив Венс.
7 травня на заході у Вашингтоні, організованому Мюнхенською безпековою конференцією, Венс також заявив, що, уряд США вважає надмірними умови, які висуває Росія для припинення війни проти України.
Водночас, він наголосив на важливості розуміння точки зору Кремля. “Не обов’язково погоджуватися з російським виправданням війни, звісно, і президент, і я критикували повномасштабне вторгнення, але потрібно спробувати зрозуміти позицію іншої сторони”, – сказав він.
Венс додав, що він не стверджував би, що російська сторона не зацікавлена в пошуку рішення, але зазначив, що дійсно існує розрив у позиціях України і Росії. Метою, за його словами, має бути подолання цього розриву шляхом діалогу.
Підписуйтеся на нас у соцмережах