Джерело: www.volynnews.com
Про це повідомили в Луцьій міській раді.
Також були присутні заступниця міського голови Ірина Чебелюк, керівники профільних структурних підрозділів – начальниця управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліна Галан, директор департаменту освіти Віталій Бондар, заступник начальника управління міжнародного співробітництва та проєктної діяльності Юрій Гордійчук.
Під час зустрічі міський голова Ігор Поліщук висловив щиру вдячність пані Нінке Воппен за візит, а також за послідовну підтримку, яку надає організація Луцькій міській територіальній громаді в цей складний період.
Сторони обговорили пріоритети роботи у напрямку захисту прав дітей з інвалідністю в Луцькій громаді. Зокрема йшлося про надання соціальних послуг для дітей з труднощами розвитку, послугу денного догляду, інтеграції їх у суспільство та забезпечення для них рівних можливостей.
Нінке Воппен подякувала за співпрацю та окреслила загальний стан партнерства між ЮНІСЕФ та Луцькою міською територіальною громадою, відзначивши підписаний Меморандум про взаєморозуміння. Вона зазначила, що спільні зусилля вже дали конкретні результати.
Читати ще: Волинь – лідер у впровадженні програм підтримки дітей та сімей з дітьми
Окремо Нінке Воппен акцентувала на проєкті із КП «Луцькводоканал», завдяки чому покращено водопостачання для близько 140 тисяч жителів міста. За її словами, такі результати мають значний ефект, адже ведуть до прогресу в розвитку соціальних послуг, створення нових робочих місць, відкриття нових сервісів. Крім того, ЮНІСЕФ змогла отримати додаткове фінансування, попри скорочення донорської допомоги від США.
Міський голова Ігор Поліщук подякував за вагомі результати співпраці та підтвердив готовність і надалі підтримувати ініціативи ЮНІСЕФ. Він підкреслив важливість проєктів, що вже реалізовані, зокрема у сфері водопостачання, які є критично необхідними як сьогодні, так і в майбутньому.
Також завдяки ЮНІСЕФ у Луцькій громаді реалізовують пілотні проєкти із запровадження інтегрованих соціальних послуг для дітей з інвалідністю «Кращий догляд для кожної дитини»; «Підвищення потенціалу громад для забезпечення інтегрованих соціальних послуг вразливим дітям у Львівській, Волинській і Закарпатській областях». У межах останнього в Луцьку облаштували «Простір для дітей», де є послуга денного догляду та підтримка сімей, які виховують дітей з інвалідністю.
Реалізовано проєкти «Програма кризової підтримки сімей, які виховують дітей з труднощами розвитку та інвалідністю, в тому числі внутрішньо переміщених осіб»; «Точка СПІЛЬНО» – безпечний і затишний розвивально-розважальний простір для дітей, де відбувалися творчі заняття, ігри та майстеркласи.
Здійснено реконструкцію та капітальний ремонт приміщення з метою відкриття спеціалізованого формування «Центр підтримки сім’ї».
На продовження зустрічі Нінке Воппен окреслила інші ініціативи, зокрема екологічні проєкти, серед яких – створення екопростору та освітнього простору. Вона наголосила, що саме Луцьк став першим містом в Україні, де реалізовано такий формат.
Окрему увагу було приділено реформі догляду за дітьми. Нінке Воппен підкреслила, що Волинська область та місто Луцьк є першими в Україні в реалізації реформ покращення опіки, і саме цей досвід сьогодні наслідують інші регіони. Вона наголосила, що головною метою є виховання дітей у родинному середовищі, а не в інституціях. У цьому контексті було обговорено плани щодо подальшого функціонування соціального центру, створеного за підтримки ЮНІСЕФ.
«Усі проєкти, які реалізовували спільно з ЮНІСЕФ, успішно впроваджено. Найважливіше, звісно, це фахівці, які працюють з дітьми. Допомога та підтримка дітей – це пріоритет нашої роботи. Завдяки нашій команді професіоналів і таким надійним партнерам ми ще краще розвиваємо соціальну сферу. Ваша допомога є неоціненною», – зазначила під час зустрічі заступниця міського голови Ірина Чебелюк.
Зокрема серед пріоритетів визначили супровід сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, акцент на зростанні дітей у сімейному середовищі, денний догляд для дітей з інвалідністю, які мають складні комплексні порушення, розвиток інклюзивного навчання, центри підтриманого проживання, соціальні квартири.
«Головне – щоб це було системно, коли дитина народжується, має бути виявлення порушення, раннє втручання, підтримка навчального середовища, професійний заклад освіти або денний догляд. Протяжність системних соціальних послуг, адже кожна деталь в цьому напрямку важлива», – наголосила керівниця регіонального офісу Дитячого фонду ООН UNICEF (місто Львів) Світлана Стельмах.
Міський голова Ігор Поліщук щиро подякував пані Нінке Воппен та ЮНІСЕФ за конструктивну розмову, підтримку та вагомий внесок у розвиток громади.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу