Головна Без категорії Скільки заробили головні лікарі Волині у 2024-му

Скільки заробили головні лікарі Волині у 2024-му

7
0

Джерело: sylapravdy.com

На оплату праці керівників обласних медичних закладів Волині у 2024-му витратили понад 17 мільйонів гривень. Серед них найвищою виявилась зарплата керівника обласної «швидкої». 

На зарплати очільників територіальних медичних об’єднань пішло понад сім мільйонів гривень, а найвищі заробітки задекларував директор Луцької райлікарні. 

На основі поданих декларацій Центр журналістських розслідувань «Сила правди» дослідив скільки заробили директори медичних закладів Волині у 2024-му.

В області функціонує більше двадцяти обласних комунальних медичних закладів. Це лікарні, санаторії, інтернати та спеціалізовані медичні підприємства. Торік їх кількість порівняно із 2023 роком скоротилася. До Волинської обласної лікарні приєднали обласний центр онкології та обласне патологоанатомічне бюро, до інфекційної лікарні – обласний фтизіопульмонологічний центр, а обласний центр терапії залежностей став підрозділом обласної психіатричної лікарні. Тож загалом в області функціонувало 23 медичних заклади. 

У Волинській обласній раді реорганізацію медичних закладів пояснюють формуванням госпітальних округів. Зокрема, Волинська обласна військова адміністрація розробила план розвитку госпітального округу, який затвердило Міністерство охорони здоров’я. У вересні 2023 року на Волині затвердили перелік закладів Волинського госпітального округу. Відповідно до цього, Волинська обласна клінічна лікарня, Волинська обласна інфекційна лікарня, Волинське обласне територіальне дитяче медичне об’єднання та Волинська обласна психіатрична лікарня отримали статус надкластерних закладів. Це дало змогу реорганізованим службам функціонувати та розвиватися у структурі надкластерних закладів, використовуючи їх можливості. 

Від 250 тисяч до 1,5 мільйона: скільки заробили у 2024-му обласні медичні керівники Середньомісячна заробітна плата очільників обласних медичних закладів сягала від 20 до понад 150 тисяч гривень. А за рік суми їхніх доходів становили від 250 тисяч до 1,8 мільйона гривень. 

Більше мільйона гривень річної заробітної плати у 2024-му отримали керівники чотирьох обласних медичних закладів: обласного центру медицини катастроф, обласної клінічної лікарні, психіатричної лікарні та територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства. 

Першість дісталася директору комунального підприємства «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Володимиру Шмалю – він отримав 1,87 мільйона гривень, в середньому це 156 тисяч гривень на місяць. 

Володимир Шмаль. Фото з сайту Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф

До слова, центр екстреної медичної допомоги за керівництва Володимира Шмаля втрапив у корупційний скандал: його заступник Анатолій Каленюк став фігурантом кримінальної справи. Його звинувачували у вимаганні відкату від постачальників за перемогу у тендері. Навесні 2025-го розслідування справи завершили і передали на розгляд до суду: захисник підозрюваного клопотав аби обвинувальний акт повернули, оскільки він не містить усіх даних, проте суд відмовив у цьому. 

На початку 2025-го Волинська обласна рада звільнила Володимира Шмаля з посади – закінчився контракт, який продовжувати не стали. На його місце прийшов лікар-онколог Юрій Романішин, який раніше працював у Волинському обласному центрі онкології. Він також є депутатом Луцької районної ради та членом партії «За майбутнє». 

Керівник обласної клінічної лікарні Олександр Дудар посів другу позицію, заробивши за рік 1,49 мільйона, а його щомісячна зарплата становила орієнтовно 124 тисячі гривень.

Олександр Дудар (справа) презентує потужності обласної лікарні міністру охорони здоров’я Віктору Ляшку (зліва). Посередині – начальник обласного управління охорони здоров’я Юрій Легкодух. Фото з сайту Волинської обласної ради

Власне, Володимир Шмаль та Олександр Дудар очолювали рейтинг найбільш оплачуваних медичних керівників і у 2023 році. Тоді вони заробили по 1,7 і 1,3 мільйона, відповідно. 

До слова, минулоріч медики обласної клінічної лікарні стали фігурантами справи щодо махінацій з чергою на трансплантацію органів. Підозрюваний у справі Михайло Загрійчук працював у лікарні, а раніше був заступником міністра охорони здоров’я. Зокрема, слідство вважає, що у медзакладі несвоєчасно зареєстрували реципієнта та завантажили у систему недостовірні дані. 

Директор обласної психіатричної лікарні Сергій Дудка заробив 1,3 мільйона гривень і вийшов на третю позицію. Щомісячно він отримував приблизно 115 тисяч гривень.

Сергій Дудка. Фото зі сторінки Волинської облради у Facebook

На посаду керівника психіатричної лікарні Cергій Дудка прийшов у 2023-му, а до того працював у центрі терапії залежностей, який реорганізували і приєднали до психіатричної лікарні.

Четверту позицію за рівнем оплати праці посіла генеральна директорка обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства Ірина Горавська – вона заробила 1,27 мільйона гривень за рік, орієнтовно 106 тисяч гривень щомісячно.

Ірина Горавська є депутаткою Волинської обласної ради від партії «За майбутнє»

До речі, у 2023-му Ірина Горавська заробила 1,2 мільйона гривень і входила до трійки керівників з найвищими зарплатами. 

Нижчі доходи, в межах 800 – 900 тисяч гривень, задекларували керівники чотирьох обласних медзакладів. Директорка КП «Волинська обласна лікарня «Хоспіс» Наталія Віслогузова, яка за рік заробила 991,2 тисячі гривень, орієнтовно 82,6 тисячі щомісячно. Очільниця обласної інфекційної лікарні Любов Серба отримала 822,3 тисячі гривень, в середньому 68,5 тисячі гривень на місяць. 

Любов Серба

Керівник обласного центру служби крові Юрій Кременець за рік отримав 821,7 тисячі гривень – це орієнтовно 68,4 тисячі щомісячно. А директор комунального підприємства «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям» Віктор Максимюк заробив 802 тисячі гривень – приблизно 66,8 тисячі у місяць. 

Річні доходи від 500 до понад 700 тисяч гривень отримали керівники семи обласних закладів. Очільниця медичного об’єднання Міністерства внутрішніх справ у Волинській області Наталія Севера заробила 726,8 тисячі гривень, орієнтовно 60,5 тисячі щомісячно. 

Керівниця обласного бюро судово-медичної експертизи Лілія Вірун отримувала орієнтовно 58,2 тисячі гривень на місяць, а за рік набігло 698,7 тисячі гривень. 

Річна зарплата директорки обласного центру медичної статистики Тетяни Самчук склала 682,2 тисячі, близько 56,8 тисячі гривень на місяць. 

Керівниця санаторію «Лісова пісня» Руслана Дибель задекларувала 599,8 тисячі гривень доходу за 2024 рік, щомісяця вона отримувала близько 49,9 тисячі гривень. 

Голова Волинської обласної ради Григорій Недопад вручає відзнаку керівниці обласного санаторію «Лісова пісня» Руслані Дибель. Фото з сайту Район. Шацьк

Трішки менше, 561,3 тисячі гривень, заробила за рік очільниця обласного госпіталю ветеранів війни Тетяна Масікова, її щомісячна зарплата становила приблизно 46,7 тисячі гривень. 

Директорка санаторію «Пролісок» Оксана Бугайчук за рік заробила 555,4 тисячі гривень, а щомісяця вона отримувала приблизно 46,2 тисячі гривень. До слова, керівниця санаторію балотувалася до Волинської облради і була у списку жертводавців партії «За майбутнє» на виборах 2020 року. 

Менший дохід задекларувала директорка Горохівського психоневрологічного інтернату Юлія Ковальчук. Вона отримала 513,7 тисячі гривень за рік, а щомісячно це приблизно 42,8 тисячі гривень. 

До слова, зарплата Юлії Ковальчук є найвищою серед директорів волинських інтернатів, її колеги задекларували порівняно нижчі доходи в межах 250 – майже 500 тисяч гривень. 

Віталій Клемба, директор Берестечківського інтернату, за рік заробив 495,5 тисячі гривень – це орієнтовно 41,2 тисячі гривень у місяць. 

Керівник обласного бюро медико-соціальної експертизи Василь Тимощук за рік отримав 482,1 тисячі гривень, щомісячно він отримував орієнтовно 40 тисяч гривень. У декларації вказав, що є членом ліквідаційної комісії – із січня 2025 року Волинське бюро МСЕК перебуває у стадії припинення. 

Очільниця геріатричного пансіонату Алла Гнатюк щомісячно отримувала орієнтовно 38,6 тисячі гривень – за рік 463,4 тисячі.

Алла Гнатюк. Скриншот з відео 12 каналу

Керівник обласної бази спеціального медичного постачання Анатолій Черенков заробив 461,9 тисячі гривень – щомісячно він отримував орієнтовно 38,4 тисячі гривень. 

Директор Олицького психоневрологічного інтернату Сергій Кучер заробив 457,5 тисячі гривень, його щомісячна зарплата становила приблизно 38,1 тисячі гривень. Очільник Голобського інтернату Володимир Ковальчук отримав 403,4 тисячі гривень – приблизно 33,6 тисячі щомісячно.

Найнижчими виявились заробітні плати у керівника обласної стоматологічної поліклініки та директорки Руденського психоневрологічного інтернату. Зокрема, директор обласної стоматологічної поліклініки Ігор Дворко заробив за рік 327,6 тисячі гривень, щомісяця він отримував приблизно 27,3 тисячі гривень.

Ігор Дворко. Фото з сайту Волинь24

А директорка Руденського психоневрологічного інтернату Олена Місюк заробила 254,9 тисячі гривень – близько 21,2 тисячі гривень на місяць.

Скільки заробили очільники медичних об’єднань та районних лікарень Минулоріч на Волині працювало сім територіальних медичних об’єднань та лікарень. Об’єднання утворилися в результаті територіально-адміністративної реформи та формування нових громад таких як Луцька, Володимирська, Ковельська, Камінь-Каширська, Любомльська. А дві лікарні працюють на території окремих громад. Зокрема, Нововолинська міська лікарня функціонує на території Володимирської громади. А Луцька районна лікарня після формування нових районів перейшла під опіку Підгайцівської громади. 

З-поміж семи керівників цих лікувальних закладів доходи у понад мільйон гривень задекларували чотири посадовці. Це керівники Луцької райлікарні, Ковельського, Луцького та Любомльського медичних об’єднань. 

Найбільшу зарплату отримав керівник Луцької райлікарні Сергій Коновал – 1,55 мільйона гривень, майже 130 тисяч гривень на місяць.

Сергій Коновал. Фото з сайту Район. Медицина

Після формування нових районів Луцька райлікарня відійшла до Підгайцівської громади. Нещодавно «Сила правди» писала, що на харчування пацієнтів у Луцькій районній лікарні на 2025 рік виділили вдвічі більше коштів ніж було заплановано. Це пов’язано з покращеним харчуванням військових, яке передбачене урядовою постановою. 

Валентин Вітер, директор Ковельського медоб’єднання, за рік отримав 1,4 мільйона гривень, це орієнтовно 117 тисяч гривень щомісяця.

Валентин Вітер (справа) на зустрічі з міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком у Ковельському медичному об’єднанні

Раніше «Сила правди» писала як Ковельське медичне об’єднання приховує інформацію від журналістів про заробітну плату директора, тож видання звернулося до суду і отримало перемогу. А нещодавно Ковельське медичне об’єднання придбало обладнання у фірми, яка фігурує у кримінальних провадженнях. 

Гендиректорка Луцького медичного об’єднання Лариса Духневич задекларувала 1,25 мільйона гривень річного заробітку. Щомісяця вона отримувала орієнтовно 104 тисячі гривень.

Лариса Духневич

Очільник Любомльського ТМО Володимир Дибель отримав 1,15 мільйона гривень, це орієнтовно 96 тисяч гривень щомісяця. З 2020 року Володимир Дибель є депутатом Волинської облради від партії «Сила і честь».

Заробітні плати решти керівників були значно нижчими. Директор Нововолинської лікарні Олег Шипелик задекларував 854 тисячі гривень доходу, а його щомісячна зарплата становила орієнтовно 71 тисячу гривень. Минулого року Нововолинська лікарня теж потрапила у скандал із придбанням обладнання у фірми з кримінальним шлейфом. 

Річний заробіток керівниці Камінь-Каширської лікарні Людмили Потягайло становив 556 тисяч гривень – орієнтовно 46,3 тисячі гривень у місяць. А директорка Володимирського медичного об’єднання Тетяна Ващук заробила 487 тисяч гривень – приблизно 40,6 тисячі гривень щомісяця. Її заробітна плата є найнижчою серед керівництва медичних об’єднань та районних лікарень.

Тетяна Ващук. Скриншот з сайту Район. Медицина

До слова, за даними Пенсійного фонду України середня заробітна плата в Україні у 2024 році склала 17 486,60 гривень. Тож, фактично, заробітні плати керівників деяких медичних закладів були чи не в десятки разів вищими від середньої зарплати. Проте, найнижчими залишаються заробітки керівників обласних психоневрологічних інтернатів та стоматологічної поліклініки.

Нагадаємо, раніше «Сила правди» писала, скільки заробили головні лікарі Волині у 2023-му.

Валентина Куць

Журналістка Центру журналістських розслідувань “Сила правди”, з жовтня 2017-го до березня 2020-го – директор Центру




реклама у Нововолинськ