Джерело: www.volynnews.com
Про значення імені нового понтифіка та його символізм розповідає УП. Життя з посиланням на The Washington Post.
Це ім’я – не випадкове. Багато з Пап на ім’я Лев у минулому були реформаторами.
Наприклад, Лев XIII, обраний у 1878 році, відомий своєю енциклікою Rerum novarum про гідність праці та соціальну справедливість.
Отець Томас Різ, американський священник і експерт з питань Ватикану, пояснює, що імʼя нового понтифіка свідчить про відданість соціальному вченню Церкви, яке заснував Лев XIII.
«Вибір імені – це не лише традиція, а й сигнал. Це спосіб нового понтифіка заявити, з якими цінностями він іде до вірян», – вважає отець Крістофер Робінсон із DePaul University.
Хоча в перші століття християнства понтифіки залишали свої хрестильні імена, традиція змінювати ім’я з’явилася у VI столітті. Першим був Іван II, який відмовився від імені Меркурій (названого на честь язичницького римського бога) у 533 році.
Із плином часу вибір нового імені став стандартною практикою. Папи часто надихаються своїми попередниками – обирають імена тих, кого хочуть наслідувати. Найпопулярніші імена за історію:
– Іван (John) – 21 раз;
– Григорій (Gregory) – 16 разів;
– Клемент (Clement) – 14 разів;
– Бенедикт (Benedict) – 15 разів;
– Іннокентій, Урбан, Пій, Лев – по 12-14 разів.
Цікаво, що попередній Папа Франциск (Francis) став першим понтифіком з новим, раніше не використовуваним ім’ям із часів Папи Ландо у 913 році. Ім’я він обрав на честь Франциска Асизького – «людини миру, бідності і турботи про природу».
Усього в історії Церкви – 267 понтифікатів і 84 різних імені. 47 Пап вперше використали своє ім’я (як Франциск). Інші повторюють уже «перевірені» варіанти.
«Ім’я Папи – це не лише шана минулому, а й заявка на майбутнє», – підсумовує історикиня Ванесса Коркоран із Джорджтаунського університету.
Нагадаємо, 21 квітня Ватикан сповістив про смерть Папи Римського Франциска. Він помер від інсульту та подальшої незворотної серцевої недостатності після тривалої хвороби – з 14 лютого до 23 березня він був у лікарні. У понтифіка розвинулася двобічна пневмонія. Його стан був важким.
Понтифіка поховали 26 квітня – уперше за 100 років Папу ховали за стінами Ватикану, у церкві Санта-Марія-Маджоре. Серед лідерів, які прибули на похорон у Рим, були, зокрема, президент України Володимир Зеленський та президент США Дональд Трамп.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу