Головна Без категорії Тиском на Україну Трамп заспокоює Путіна – Байден в інтервʼю ВВС

Тиском на Україну Трамп заспокоює Путіна – Байден в інтервʼю ВВС

17
0

Джерело: www.bbc.com

Тиском на Україну Трамп заспокоює Путіна – Байден в інтервʼю ВВС

Підпис до фото, Інтерв’ю Джо Байдена з Ніком Робінсоном

  • Author, Нік Робінсон
  • Role, BBC News, Делавер
  • 7 травня 2025

Джо Байден в ексклюзивному інтерв’ю, першому після відходу з Білого дому, заявив BBC, що тиск адміністрації Трампа на Україну з вимогою віддати території Росії є “сучасною політикою умиротворення”.

Під час розмови в Делавері у понеділок, 5 травня, він заявив, що президент Росії Володимир Путін вважає Україну частиною РФ, і “будь-хто, хто думає, що він зупиниться”, якщо певну територію віддадуть у рамках мирної угоди, “просто дурень”.

Байден, який виступав цього тижня на честь 80-ї річниці Дня перемоги в Європі, сказав, що його турбує розпад відносин між США та Європою за президентства Трампа, що, за його словами, “змінить сучасну історію світу”.

У розгорнутому інтерв’ю програмі Today на BBC Radio 4 Байдена запитали про його дії щодо України, а також про рішення зняти свою кандидатуру на виборах 2024 року наприкінці перегонів – після того, як невдалий виступ на дебатах викликав занепокоєння про його фізичну форму і створив кризу в Демократичній партії.

Підтримка України

Байдена запитали, чи надав він достатньо підтримки Києву, щоб забезпечити перемогу, чи лише стільки, щоб чинити опір повномасштабному вторгненню Росії.

За три роки великої війни Білий дім за Байдена змінив свою позицію щодо використання зброї, яку постачають США, і з часом скасував деякі обмеження.

“Ми дали їм усе необхідне для забезпечення їхньої незалежності, ми були готові відповісти більш агресивно, якщо Путін знову вживе заходів”, – сказав він.

Байдена також запитали про коментарі адміністрації Трампа, які пропонували Києву відмовитися від частини території, щоб забезпечити мирну угоду, яка покладе край бойовим діям.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото, Колишній керівник ЦРУ в інтерв’ю Times нещодавно заявив, що Україні дали достатньо зброї, щоб стекти кров’ю, а не щоб перемогти російську арміюВіцепрезидент Джей Ді Венс нещодавно виклав бачення США щодо мирного плану в Україні, заявивши, що він “заморозить територіальні кордони… майже до того рівня, як вони проходять сьогодні”.

Венс наголосив, що Україні та Росії “доведеться відмовитися від частини території, якою вони зараз володіють”.

Міністр оборони Піт Гегсет повторив це твердження, заявивши, що повернення України до кордонів, які були до 2014 року, є “нереалістичним”.

“Це сучасна політика умиротворення”, – сказав Байден, маючи на увазі політику колишнього прем’єр-міністра Великої Британії Невілла Чемберлена, який наприкінці 1930-х років намагався задовольнити вимоги Адольфа Гітлера у невдалій спробі уникнути тотальної війни в Європі.

Він також висловив стурбованість тим, що “Європа втратить довіру до впевненості Америки та її лідерства”.

Байден сказав, що лідери континенту “поставили собі питання: що ж мені тепер робити?… Чи можу я покластися на Сполучені Штати? Чи будуть вони там?”

Про Путіна і сварку в Овальному кабінеті

Обговорюючи Путіна, Байден сказав: “Я просто не розумію, чому люди думають, що якщо ми дозволимо диктатору, бандиту, взяти значні ділянки землі, які йому не належать, то це його задовольнить. Я не зовсім розумію”.

Він також висловив побоювання, що деякі країни НАТО, які межують з Росією, можуть “просто сказати, що ми повинні піти на компроміс” з Путіним, якщо Україна, зрештою, відмовиться від територій.

Трамп опирався продовженню військової підтримки США, яку Байден надавав Україні, стверджуючи, що його мета — припинити кровопролиття. Раніше він заявив, що Зеленський грав із Байденом, “як на скрипці”.

Напруженість між Білим домом та українським лідером досягла крайньої точки у лютому, коли Трамп і Венс під час зустрічі в Овальному кабінеті тиснули на Зеленського та вимагали від нього більшої вдячності за підтримку США.

“Я вважаю, що те, як це відбулося, було дещо нижче рівня Америки”, – сказав Байден про зустріч.

Відмова від участі у виборах

Байден зійшов із перегонів менш ніж за чотири місяці до листопадових виборів. Коли його запитали, чи варто було йому піти раніше та дати більше часу для пошуку заміни, він відповів: “Я не думаю, що це мало б значення. Ми пішли в той час, коли у нас був хороший кандидат”.

“Події розвивалися так швидко, що було важко піти. І це було важке рішення, – сказав він. – Я думаю, що це було правильне рішення. Я думаю, що… це було просто складне рішення”.

Відповідаючи на запитання про ставлення нинішньої адміністрації до союзників США, колишній президент засудив заклики Трампа повернути Панамський канал, придбати Гренландію та зробити Канаду 51-м штатом.

“Що тут, чорт забирай, відбувається? Який президент взагалі так говорить? Ми не такі, – сказав він. – Ми за свободу, демократію, можливості, а не за конфіскацію”.

Про сто днів Трампа

Коли Байдена запитали про перші 100 днів на посаді президента Трампа, впродовж яких він видав багато указів, а також скоротив розмір та витрати федерального уряду, Байден згадав власні досягнення та спробував показати контраст між моментом, коли він залишив посаду, і теперішнім станом.

“Наша економіка зростала. Ми рухалися в напрямку, де фондовий ринок значно зростав. Ми були в ситуації, коли розширювали свій вплив у всьому світі позитивним чином, збільшуючи торгівлю”, – сказав він про стан країни на момент, коли залишав Білий дім у січні.

Тим часом Трамп заявляє, що він просуває необхідний перегляд відносин світу зі США, відновлюючи баланс у торгівлі, контролюючи нелегальну імміграцію та підвищуючи ефективність уряду. Минулого тижня він відсвяткував 100 днів тріумфальною промовою.

Що Байден думає про початок Трампа 2.0?

“Нехай це розсудить історія, – сказав він. – Я не бачу нічого тріумфального”.

За участі Кірсті Маккензі та Гарета Еванса




реклама у Нововолинськ