Джерело: www.volynnews.com
Про це сказав заступник генерального секретаря Зовнішньої служби ЄС Чарльз Фріс, повідомляє Інтерфакс-Україна.
«Протягом наступних двох тижнів ми також витратимо додаткові 900 млн євро на закупівлю зброї та боєприпасів для України, і все це буде профінансовано за рахунок надприбутків від заморожених російських активів», – заявив він у Брюсселі в рамках роботи Другого форуму оборонної промисловості Україна-ЄС.
Фріс нагадав, що минулої п’ятниці високий представник ЄС Кая Калас оголосила, що ЄС інвестує 1 млрд євро в оборонну промисловість України.
Читати ще: Естонія закупить у своїх виробників озброєння для України на €100 мільйонів
«Минулого тижня у Львові було підписано контракти, і тепер гроші будуть інвестовані в передові технології української оборонної промисловості, наприклад, виробництво безпілотників та ракет. Таким чином, ЄС виділив загалом 3,3 млрд євро на підтримку України та її оборонної промисловості», – зазначив він.
Також Фріс повідомив, що буде започатковано нову робочу групу Україна-ЄС з питань співробітництва в оборонно-промисловому комплексі, «щоб сприяти пошуку конкретних рішень».
Він пояснив, що наразі ЄС використовує «всі наявні в розпорядженні інструменти, щоб максимально підтримати Україну та її інтеграцію в європейську оборонну, технологічну та промислову базу».
«Однак ми знаємо, що існують також перешкоди для інтеграції, які… створюють затримки у виробництві систем протиракетної оборони малої дальності та безпілотників, які вам потрібні. І ми знаємо, що компанії з обох сторін мають певні занепокоєння, чи то щодо доступу до фінансування, чи то щодо сертифікації вашої продукції», – зазначив Фріс і додав, що саме над усуненням наявних перешкод і працюватиме нова робоча група.
Читати ще: Україна з союзниками вимагає від РФ припинення вогню на 30 днів з 12 травня, – Зеленський
Як відомо, наразі Україна вже виробляє зброю за так званою «данською моделлю». Вона передбачає фінансування військової підтримки через цільові фонди, з акцентом на закупівлю зброї безпосередньо в нашій країні. ЄС розглядає цю схему як основу довгострокової стратегії військової допомоги Україні.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу