Головна Без категорії Удар, яким Трамп може “закрутити гайки” виробництву зброї в Росії, – Telegraph

Удар, яким Трамп може “закрутити гайки” виробництву зброї в Росії, – Telegraph

23
0

Джерело: www.bbc.com

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото, Без американської підтримки майже немає шансів на посилення санкцій проти РФ, пише Telegraph24 хвилин(и) тому

Військовий оглядач Девід Акс у статті для Telegraph пише, що США можуть завдати потужного удару по оборонному сектору Росії, посиливши санкційний тиск і перекривши доступ до критично важливих ресурсів — зокрема танталу.

Цей рідкісний метал є ключовим елементом для виробництва високотехнологічної зброї, яку Росія активно застосовує у війні проти України.

Як пояснює Акс, найкращі російські крилаті та балістичні ракети, безпілотники й танки оснащені процесорами, навігаційними системами чи радіоприймачами з танталовими конденсаторами.

Більша частина танталу надходить в РФ з-за кордону – основними постачальниками є Демократична Республіка Конго, Бразилія і Китай, – і санкції, запроваджені Сполученими Штатами і різними європейськими країнами, скоротили ці поставки.

Акс посилається на дані української аналітичної групи Frontelligence Insight, яка вказує: хоча в Росії є власні родовища танталу, вони значно менші.

Москва також не має передових потужностей для виробництва високоякісного танталового порошку, необхідного для конденсаторів.

Аналітики вказують, що російський військово-промисловий комплекс переживає серйозні труднощі з виробництвом нової зброї.

Росіяни також втрачають контроль над повітряним простором у критично важливих секторах, оскільки українські безпілотники перевершують російські за чисельністю. І дефіцит танталу – один з факторів зниження російського виробництва зброї.

Особливо критичним став розрив у ланцюгах постачання після того, як Казахстан, який раніше був основним джерелом танталу для РФ, приєднався до санкційного тиску.

Акс пише, що росіяни намагалися закуповувати тантал у Китаї, але його якість виявилась низькою.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото, Російська промисловість насилу виробляє достатньо нової зброї для підтримки війни в Україні, вказує аналітична компанія Frontelligence InsightЩоб заповнити прогалину, російська промисловість може купувати більше танталових компонентів “подвійного призначення” – тих, що призначені для комерційних товарів, але придатні також для озброєння.

Це можна робити через країни, які не приєдналися до режиму санкцій.

І хоча їхня доставка дуже повільна та за значно вищою ціною, але вони все ж таки надходять до РФ. І закриття цього останнього джерела танталу має стати пріоритетом для союзників України, підкреслює автор статті.

“Компанії, що займаються виробництвом або торгівлею танталовим порошком або конденсаторами… повинні зіткнутися з перспективою втрати доступу до західних ринків у разі виявлення торгівлі з Росією”, – цитує Акс Frontelligence.

У Frontelligence переконані, що санкції проти РФ насправді працюють.

“Однак, чи витримає санкційний режим хаотичну та авторитарну адміністрацію президента США Дональда Трампа?” – запитують аналітики.

Європа чекає з новими санкціями проти Росії до переговорів у Стамбулі

Тим часом, європейські лідери готові почекати до можливої зустрічі президента України Володимира Зеленського та президента Росії Володимира Путіна в Туреччині, перш ніж підштовхувати США до нових санкцій проти Москви, пише Bloomberg, посилаючись на обізнані джерела.

Якщо Путін відмовиться від зустрічі із Зеленським або Росія не погодиться на негайне і повне припинення вогню в четвер, європейські лідери закличуть президента США Дональда Трампа виконати свою погрозу запровадити санкції проти Москви, розповіли джерела.

Сам Трамп ще 8 травня заявив, що “США та їхні партнери накладуть додаткові санкції”, якщо перемир’я не буде.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото, Путін відкинув перемир’я з 12 травня, але покликав Україну на перемовини у СтамбулУ суботу лідери Великої Британії, Франції, Німеччини, Польщі та України заявили, що змогли заручитися підтримкою свого плану, який передбачає 30-денне припинення вогню з 12 травня.

Російський президент Володимир Путін у відповідь зажадав, щоб українська делегація прибула 15 травня в Стамбул для відновлення переговорів, перерваних навесні 2022 року.

Президент України Зеленський після цього заявив, що готовий зустрічатися з Путіним особисто у Стамбулі. Путін йому так і не відповів. Трамп закликав українську сторону взяти участь у переговорах у Туреччині і припустив, що й сам може прилетіти до Стамбула.

Раніше Guardian писала, що публічна заява президента США із закликом до України про негайні прямі переговори з Росією поставила під сумнів координацію європейських зусиль з посилення санкцій проти Москви.

Ця ініціатива з боку Трампа змінила динаміку міжурядових домовленостей та змусила українську сторону реагувати, щоб уникнути дипломатичних ускладнень. І тепер у Європі бояться провалу тиску на Кремль.

Підписуйтеся на нас у соцмережах




реклама у Нововолинськ