Джерело: www.volynnews.com
Про це на «Метеопрог» розказав синоптик Ігор Кібальчич, передає УНІАН.
Глобальне потепління охоплює майже всі регіони планети, й Україна – не виняток. Згідно з новими кліматичними спостереженнями, літо стає довшим, а зима – коротшою. Весна та осінь також зміщуються у календарі, а кліматичні межі сезонів змінюються швидшими темпами, ніж очікувалося.
З 1981 року спостерігається стабільне подовження теплого періоду, зокрема зростає кількість днів з високими температурами. Вересень у багатьох регіонах вже відповідає літньому місяцю за температурою. Сьогодні температура +30…+35 °С у вересні вже нікого не дивує, а випадки заморозків у цей період стали рідкістю.
Читати ще: Пік спеки в Україні очікується у липні: температура може перевищити +40°
Саме літо, за словами синоптика, стає не лише довшим, але й спекотнішим. На півдні та сході країни щороку фіксуються температури понад +40 °С, а минулого липня в Миколаївській області стовпчик термометра піднімався до рекордних +41,5 °С. Крім того, зростає кількість так званих тропічних ночей, коли температура не опускається нижче +20 °С. Така спека створює значне теплове навантаження на організм людини.
Водночас зима в Україні скорочується. Стійкий сніговий покрив зустрічається дедалі рідше, а середньомісячні температури грудня, січня та лютого все частіше мають плюсові значення навіть на півночі країни.
Читати ще: Такого не було 30 років: науковці б’ють на сполох через зміну клімату
Синоптик акцентував, що в останні роки у травні частішають періоди похолодань, проливних дощів та заморозків. Це відбувається через те, що Арктичний регіон тепліє дуже швидко, тим самим зменшуючи міжширотний градієнт температури між полярними та тропічними областями. Наслідком цього стають аномально холодні періоди навесні, як це відбувається зараз.
В Україні також збільшується кількість злив, гроз, шквалів, посух та хвиль спеки. Частіше випадає великий град, зростає ризик утворення смерчів. Натомість середня швидкість вітру дещо зменшується, завдяки чому знижується частота пилових бур та хуртовин.
«Результатом згаданих змін клімату та погоди є поступове зміщення природних зон в Україні. Помітно розширюється степова зона на захід і північний захід, а зона Полісся скорочується», – підсумував експерт.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу