Джерело: www.volynnews.com
Таким чином, у фінал проходять: Україна, Норвегія, Албанія, Швеція, Ісландія, Нідерланди, Польща, Сан-Марино, Естонія, Португалія.
Окрім конкурсних виступів глядачі подивилися музичні номери Іспанії, Італії та Швейцарії. Ці країни не змагалися за участь, а за правилами конкурсу, відразу проходили до фіналу.
Вечір відкривав швейцарський колектив Raw Nature з композиціями «The Code» і «Arcade»
А в перервах між виступами ведучі цьогорічного Євробачення Сандра Штудер і Мішель Гунцікер веселили публіку історіями та закликали до танцю під хіти конкурсу.
Першим на головну музичну сцену вийшов дует Væb, представляючи Ісландію з жвавою піснею «RÓA». Артисти у сріблястих костюмах влаштували драйвові танці, співаючи рідною мовою.
Від Польщі цього року виступала співачка Юстина Стечковська з треком «GAJA». На сцені вона з’явилась у чорному спокусливому аутфіті, співаючи низьким голосом. У неї також була танцпідтримка. А на завершенні виступу вона навіть політала на тросах.
Словенія на конкурс відправила Клемена з ліричною композицією «How Much Time Do We Have Left». Музикант проспівав щемливі слова на тлі яскравих зірок, емоційно жестикулюючи.
Наступним поборотися за місце у фіналі вийшов співак Томмі Кеш з Естонії. Його виступ з «Espresso Macchiato» мав дивакуваті танці.
П’ятими співали артисти гурту Ziferblat з оновленою версією треку «Bird of Pray». Двомовний виступ України вийшов ритмічним й емоційним. Сцена та учасники виглядали яскраво і впевнено. Раніше артисти розповіли, хто створював їхні образи.
Далі глядачі слухали виступ Швеції, а саме гурт KAJ з «Bara bada bastu», який переніс усіх на відпочинок у лісі. Під час пісні артисти не тільки танцювали, але й рубали дрова й розважилися в «бані».
Від Португалії на сцену вийшов інді-гурт Napa. Учасники ніжно виконували «Deslocado» з гітарами та посмішками. На фоні було зображено планети.
Представляв Норвегію 19-річний співак Кайл Алессандро. Юнак постав у кольчузі з войовничою піснею «Lighter», яка мотивувала не здаватися і йти вперед. Виступ був доповнений запальними танцями.
Наступною на головній музичній сцені з’явилася Бельгія. Співак Red Sebastian у червоному латексі та його драйвова «Strobe Lights» підпалили сцену.
Цього року від Азербайджану поїхав колектив Mamagama з треком «Run With U». Він подарував слухачам справжню електронну музику, заворожуючі рухи і куплет, який легко запам’ятовується.
Музикант і діджей Габрі Понте виступав від Сан-Марино разом із вокалістами у масках. Його «Tutta l’Italia» мала етнічні мотиви та поєднувала вокал і реп партії. А сцена була прикрашена в міфологічній естетиці.
Під номером 12 виступала Албанія. Фолк-дует Shkodra Elektronike представив трек «Zjerm», наповнений культурними мотивами. Фронтвумен виступала рідною мовою у блискучих червоних тканинах, що підкреслювало пристрасть їхньої країни.
Від Нідерландів на сцену піднявся співак Клод. У «C’est La Vie» він оспівав свої інтимні емоції французькою та англійською. Попри ліричний початок, виступ мав танцювальний приспів.
Хорватію на конкурсі представляв 21-річний Марко Бошняк. На сцені співак створив відьомську естетику, а різкі танцювальні рухи, сильний вокал, багато кольорів і туман тільки підсилювало текст пісні «Poison Cake».
Заключним виступав Кіпр. Співак Theo Evan вийшов на сцену з танцюристами-чоловіками. Разом вони драйвово танцювали під трек «Shh» та акробатично рухалися по декораціях. Артист подарував слухачам бурхливий вокал та поставив крапку на сьогоднішніх конкурсних виступах.
А перед оголошенням результатів ведучі згадали попередні виступи країн, серед яких була і Росія, а саме гурт Buranovskiye Babushki. І це попри те, що в 2022-му країна-агресор була виключена з конкурсу через повномасштабне вторгнення в Україну.
На закінчення Jerry Heil виступила на сцені Євробачення з іншими світовими зірками з піснею Селін Діон.
Другий півфінал конкурсу пройде вже 15 травня, а переможця оберуть 17 травня.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу