Джерело: www.volynnews.com
Загалом у робочій групі – 27 знаних та активних лучан, які працюватимуть над формуванням цілісної концепції розвитку історичного ареалу Луцька. Очільником став отець Володимир Вакін – ректор Волинської православної богословської академії.
Організатори зазначають: історія міста – це не лише архітектура, а й дух, що витає в його межах, і саме цей дух має залишатися живим. «Ми не створюємо закриту кулуарну стратегію. Кожен етап роботи буде відкритим для громадськості, для коментарів і співучасті. Бо історія належить тим, хто її пам’ятає і бере участь у її продовженні», – наголошують ініціатори.
До складу робочої групи увійшли експерти з різних галузей: від істориків і архітекторів до депутатів міської ради, представників громадських організацій та бізнесу. Серед них – Катерина Мойсіюк, Віталій Стрільчук, Роман Бондарук, Андрій Маруняк, Роман Кравчук, Дмитро Грачов, Андрій Білан, Алла Доманська, Андрій Разумовський, Веніамін Туз, Борис Смаль, Роман Возняк, Тетяна Гнатів, Олександр Котис, Віктор Баюк, Павло Хом’як, Ольга Чубара, Ігор Корчук, Микола Кучерепа, Тарас Похолюк, Михайло Кравчук, Сергій Фещенко, Олексій Златогорський, Данило Яловенко, Павло Мазилюк та Анна Шарук.
Важливо, що група залишається відкритою до пропозицій містян і в подальшому може поповнюватися.
Депутат Луцької міської ради Дмитро Грачов розповів, що формування групи відбувалося на основі ініціативи розвитку історичної частини міста.
«Група формувалася на основі ініціативи розвитку історичної частини нашого міста, відповідно базово в групу включили профільних спеціалістів. Якщо ж мова йде про депутатський корпус, то – представників від кожної фракції. Від початку робоча група ще доповнилась додатковими людьми і може надалі змінюватись, залежно від процесу роботи і від побажань лучан, оскільки все відбуватиметься публічно», – наголосив він.
За його словами, основне завдання – осмислити та переосмислити підходи до розвитку історичного ареалу Луцька, спрогнозувати його розвиток в умовах сучасної урбанізації, підвищити привабливість для містян та гостей, а також вивчити досвід інших міст із подібною історичною спадщиною.
Нагадаємо, робота над стратегією триватиме у кілька етапів із залученням громадськості, публічним обговоренням і врахуванням думки мешканців Луцька.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу