Головна Без категорії “Нафта-невидимка”: ЗМІ дізналися, як РФ намагається приховати експорт

“Нафта-невидимка”: ЗМІ дізналися, як РФ намагається приховати експорт

13
0

Джерело: www.unian.ua
“Невидимі” потоки кораблів збігаються з великою кількістю суден, що підпадають під західні санкції.

Відстежувати експорт російської нафти стало важче / фото ua.depositphotos.comРосійський експорт нафти стає все важче відстежувати. Танкери, що перевозять “чорне золото”, зникають з цифрових систем відстеження для обходу західних санкцій, повідомляє Bloomberg.

Згідно з моніторингом видання, за останні чотири тижні обсяги експорту нафти з РФ дещо знизилися. Але відстежувати їх стає все важче, оскільки все більше кораблів надають неправдиві дані про місцезнаходження – або взагалі не вказують його – в галузевій автоматизованій інформаційній системі.

Судна, що перевозять російську нафту, намагаються приховати свою діяльність під час отримання вантажу. Шістнадцять з 20 танкерів, що завантажувалися в Приморську в перші 18 днів травня, надсилали сигнали, що вказують на те, що вони знаходяться посеред найбільшого з островів біля Приморська. 

“Невидимі” потоки кораблів збігаються з великою кількістю суден, що підпадають під західні санкції. Індійські нафтопереробні компанії – життєво важливі покупці російських барелів – заявляли, що уникатимуть вантажів, які переміщуються в будь-який спосіб таємно, щоб обійти санкції. Неясно, чи дотримуються вони цього підходу.

Незважаючи на цю тактику, все ще можна добре відстежувати загальну кількість відправлень кораблів РФ, використовуючи супутникові знімки, звіти про перевезення та спостереження за автоматизованими сигналами протягом більш тривалих періодів часу.

Тіньовий флот РФЯк відомо, ще у 2022 році ЄС запровадив стелю ціни на російську нафту у 60 доларів за барель та низку інших обмежень. Для обходу санкцій РФ використовує тіньовий флот.

20 травня Рада ЄС схвалила 17-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів. Зокрема, під санкції потрапили 189 танкерів з третіх країн, які представляють російський “тіньовий флот”. Таким чином, під обмеження потрапили вже 342 кораблі.

Віце-президентка Єврокомісії, верховна представниця ЄС Кая Каллас повідомила, що блок запропонує обмежити стелю цін на російську нафту.

Своєю чергою, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга запропонував ЄС знизити регульовану ціну на російську нафту до 30 доларів за барель.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Нафтогазові доходи РФ у травні продовжать пробивати дно: Reuters зробив прогноз
  • Іран та США не змогли втримати ціни на нафту від нового падіння
  • РФ розширює газовий завод в Арктиці, хоча не може продати вироблений на ньому газ



реклама у Нововолинськ