Джерело: www.unian.ua
Учасники отримають індивідуальний медичний супровід та моніторинг протягом усього періоду дослідження.
Як передає Antena3, проєкт UNATI передбачає участь 10 тисяч добровольців віком від 50 до 70 років, які регулярно, але помірно вживають алкоголь. Учені планують порівняти довгостроковий вплив алкоголю на серцево-судинну систему, ризик розвитку раку, деменції та інших захворювань із показниками в групі утриманців.
Роботу очолює Мігель Анхель Мартінес Гонсалес, професор профілактичної медицини в Університеті Наварри та викладач Гарвардської школи охорони здоров’я. Дослідження триватиме чотири роки, ціль – до червня цього року набрати 10 тисяч людей, які вживають щонайменше три алкогольні напої на тиждень.
Проєкт фінансується Європейською дослідницькою радою у межах грантової програми ERC Advanced Grant. Обсяг фінансування – 2,4 мільйона євро. Важлива особливість: дослідження незалежне від алкогольної індустрії, що забезпечує неупередженість результатів.
Інші новини про виноНагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли про дослідження, яке виявило у європейських винах токсичні хімічні речовини, пов’язані з використанням пестицидів.
Тим часом Міжнародна організація винограду і вина заявила, що минулого року показники світового споживання та виробництва вина впали до найнижчого за понад 60 років показника. Це пов’язують з медичними проблемами та економічними чинниками.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Що замість “Совет да любовь” кажуть українці: як перекласти правильно
- У якій їжі омега-3 більше, ніж у волоських горіхах: названо 15 суперкорисних продуктів
- Правило 80 відсотків об’єднує Цукерберга, Ейнштейна і Джобса: що про нього потрібно знати