Головна Без категорії Лише один птах здатен літати задом наперед: учені пояснили, як йому це...

Лише один птах здатен літати задом наперед: учені пояснили, як йому це вдається

15
0

Джерело: www.unian.ua
Крила колібрі зовсім не такі, як у інших пернатих.

Колібрі уміють літати назад завдяки своїм унікальним крилам / скриншотІснує один вид птахів, які здатні літати назад, і це – колібрі. Учені пояснили, завдяки чому мініатюрні птахі мають цю унікальну здатність. Про це пише IFLScience.

Колібрі відомі тим, що це найяскравіші з усіх відомих видів птахів. Проте ці створіння мають також деякі вражаючі навички. Зазначається, що вони здатні махати крилами від 20 до 80 разів на секунду й можуть досягати таких швидкостей, які можна порівняти з винищувачами. 

Учені підкреслили, що у цих птахів крила зовсім не такі, як в інших, – вони надзвичайно жорсткі й майже прямо виступають від тіла. Також колібрі мають унікальні суглоби, які дозволяють їм обертати крила у формі вісімки. Це дає змогу їм підтримувати шалений ритм змахів і літати назад протягом тривалого часу. 

У матеріалі наголошується, що деякі птахи здатні лише змахнути крилами назад, а от колібрі справді досконало володіють умінням летіти назад. Завдяки своїм зап’ястним суглобам вони можуть створювати підйомну силу навіть під час зворотного помаху крила, чого не можуть інші птахи.

“Воно [колібрі] прийняло стиль польоту, схожий на комах, хоча еволюційно є хребетним. Воно має ті самі кістки, що й ми в руці, але робить щось неймовірне із плечовим суглобом: махає крилом вперед-назад, наче мушка-дрозофіла, а не як голуб”, – розповів біолог з Університету Північної Кароліни й провідний автор дослідження 2011 року Тайсон Гедрік.

Щоб подолати вузькі отвори, колібрі притискає крила до тіла і пролітає крізь щілину, як куля. Вони також можуть повертатися боком, щоб пролетіти через особливо складні проходи.

“Щойно вони розуміють, що опинилися з іншого боку, і відчувають своє оточення, тоді вони переходять на таку “балістичну” техніку польоту, щоб уникнути небезпеки”, – поділився біолог Марк Баджер.

Інші унікальні птахиРаніше УНІАН розповідав про зникаючого птаха ківі з Нової Зеландії. Він унікальний через свої характеристики. Ківі не літає, має ніздрі на дзьобі, а також несе величезні яйця. Цих птахів у Новій Зеландії можна побачити рідко, адже вони ведуть нічний спосіб життя. 

У світі залишилося близько 68 000 ківі. Популяція скоротилася через хижацтво з боку горностаїв та тхорів і втрату середовища існування. Проте екологи докладають зусиль для збереження цього виду. Їхня стратегія передбачає захист середовища існування, контроль над хижаками та програму розмноження.

Крім того, йшлося про дивовижних яскравих птахів бджолоїдок, які прилетіли в Національний природний парк “Тузлівські лимани”, що на Одещині, з Африки. Ці пташки мають дуже яскраве і характерне забарвлення, а також їм властивий милозвучний спів.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Одну з країн знищить “пекельна” спека: попередження NASA
  • “Річка смерті” вбила десять тисяч динозаврів за один день, – дослідження
  • Китай збирає в космосі ШІ-суперкомп’ютер, що складається з тисяч супутників



реклама у Нововолинськ