Джерело: www.unian.ua
У п’ятницю Україна та Росія розпочали найбільший з початку повномасштабної війни обмін військовополоненими — загалом планується звільнити 1000 осіб. Перший етап охопив 390 полонених і мав пройти в суворій таємниці. Сьогодні звільнили ще 307 українців. Але за кілька годин до початку першого обміну Трамп опублікував на своїй платформі Truth Social повідомлення:
“Щойно між Росією та Україною було завершено великий обмін полоненими. Він набуде чинності найближчим часом. Вітаємо обидві сторони з цими переговорами. Це може призвести до чогось великого???”
Однак на той момент обмін ще навіть не почався. Український чиновник на умовах анонімності прокоментував дії Трампа так:
“Трамп хотів першим повідомити про це. На щастя, поспішний пост Трампа не мав жодного ефекту. Але ми зазвичай не повідомляємо про поточні події, бо з росіянами ніколи не можеш бути впевненим. Наші хлопці були надто близько до ворога”.
Україна тримала інформацію в секреті, побоюючись за безпеку 270 військових та 120 цивільних, яких мали обміняти на кордоні з Білоруссю. Несподіване публічне оголошення викликало занепокоєння в Києві через ризик зриву операції чи потенційної атаки з боку Росії, яка в минулому використовувала подібні можливості для маніпуляцій і дезінформації.
Попри цей інцидент, міністр оборони України Рустем Умєров подякував Трампу за посередництво, зазначивши, що його участь допомогла розблокувати діалог, якого не було три роки.
На тлі звільнення полонених у Чернігові сотні родин зібралися в очікуванні, сподіваючись побачити своїх рідних. Радість і сльози зустрічей змішувались із болем втрати і тиском невизначеності — не всі знайшли своїх близьких у автобусах із виснаженими, постарілими солдатами.
Україна продовжує готуватися до наступних етапів обміну, хоча Росія у відповідь завдала масованих атак, випустивши 250 дронів і 14 балістичних ракет.
Тим часом понад 8000 українців досі залишаються в російських тюрмах — і їхні родини чекають, що наступна новина про звільнення не стане політичним постом, а справжнім кроком до свободи.
Обмін полоненими23 травня Україна в рамках домовленостей з Росією про обмін “1000 на 1000” повернула з полону 390 військовослужбовців та цивільних. Йдеться про 270 військовослужбовців Сил оборони, яких взяли в полон на різних напрямках у різні роки повномасштабного вторгнення, та про 120 цивільних осіб.
24 травня ще 307 українських захисників повернулися додому з російського полону. Сьогодні другий день обміну у форматі 1000 на 1000, про який вдалося домовитись у Туреччині.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Росія готує сили для протистояння з НАТО після завершення війни в Україні, – The Telegraph
- Келлог: Обмін “1000 на 1000” – найпозитивніший результат переговорів у Стамбулі
- Британські спецслужби підозрюють російський слід у підпалах майна Стармера, – FT