Головна Без категорії Учені виявили приховані металеві канали під Землею: чому це важливо

Учені виявили приховані металеві канали під Землею: чому це важливо

11
0

Джерело: www.unian.ua
Дослідження було проведено під керівництвом доктора Чунфея Чена з Університету Маккуорі.

Дані можуть допомогти знайти нові родовища і розв’язати проблему нестачі ресурсів для чистих технологій / фото ua.depositphotos.comГрупа вчених виявила приховані під землею металеві канали, що проходять під стародавніми континентами. Ці знахідки можуть зіграти важливу роль у розвитку “зеленої” енергетики, пише dailygalaxy.com.

Зазначається, що дослідження під керівництвом доктора Чунфея Чена з Університету Маккуорі, показує, як важливі для “зеленої” економіки метали накопичуються вздовж кордонів старих континентальних плит. Також видання зазначає, що дані можуть допомогти знайти нові родовища і вирішити проблему нестачі ресурсів для чистих технологій.

Вказується, що найстаріші частини континентів, так звані кратони, – найщільніші і найстабільніші області земної кори. За словами вчених, ці області схожі на чаші: магма піднімається знизу і йде до країв, викликаючи вулкани по краях цих зон. Цей процес впливає на склад магми – вона втрачає кремній і стає насиченою карбонатами. Саме по краях кратона створюються умови, де скупчуються метали.

Коли магма втрачає кремній, у ній починають осідати метали та сірка, утворюючи багаті на ресурси зони.

Щоб розвивати екологічно чисті технології та випускати електромобілі, людству потрібні нові джерела металів. Відкриття цих прихованих підземних шляхів дає можливість шукати родовища в нових місцях, що може зменшити шкоду від видобутку та забезпечити сировиною майбутні зелені технології, йдеться в публікації.

Раніше вчені вже помічали, що краї кратонів збагачені металами. Нове дослідження показує, як саме відбувається це збагачення. Воно допомагає зрозуміти, де шукати ресурси під землею і як вони там опиняються. Це підкреслює, що навіть стародавні геологічні процеси продовжують впливати на наше сучасне життя і технології. Розуміння цих процесів може стати ключем до сталого розвитку та раціонального використання ресурсів Землі, додали у виданні.

Нагадай, раніше УНІАН писав, як вчені кинули виклик 160-річній теорії походження життя на Землі.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Як різати цибулю, щоб не плакати: вчені встановили найкращий спосіб
  • Хек легко зіпсувати: 13 помилок, яких усі припускаються під час приготування цієї риби
  • Чому варто їсти більше картоплі: дієтологи назвали незаперечні переваги овоча



реклама у Нововолинськ