Головна Без категорії Психолог назвав три звички, які непомітно крадуть вашу енергію і ведуть до...

Психолог назвав три звички, які непомітно крадуть вашу енергію і ведуть до вигорання

13
0

Джерело: www.unian.ua
Однією з таких звичок експерт називає життя в режимі багатозадачності.

Три звички, які непомітно ведуть до вигорання / фото ua.depositphotos.comБагато людей часто уявляють вигорання як щось, спричинене довгими годинами роботи, постійними дедлайнами тощо. Та хоча це часто буває правдою, стрес не завжди є причиною такого стану. 

Часом на ваш стан негативно впливають ваші ж повсякденні звички, які виконуються на автопілоті. Про це розповів у матеріалі для Forbes американський психолог Марк Треверс. Він стверджує, що навіть ті звички, які здаються нешкідливими, можуть бути контрпродуктивними та тягнути з вас енергію. Про три ключові розповідаємо далі. 

1. Розсіяна увага

Коли ви тримаєте в голові безліч завдань, на столі купа паперів чи справ, які необхідно вирішити, а телефон розривається від сповіщень, ви можете помітити, що майже ніколи не займаєтеся чимось одним. Ви дивитеся відео під час прийому їжі, відповідаєте на повідомлення під час розмов з людьми, намагаючись встигнути все. 

Такий підхід може швидко вибити вас з рівноваги. Згідно з дослідженням, оприлюдненим у Developmental Review, люди, які практикують багатозадачність в медіа, часто погано виконують завдання на увагу, попри на те, що вважають, що вони добре вміють поєднувати кілька речей одночасно. 

Вам може здаватися, що ви прагнете досягти всього й одразу, але це має свою приховану ціну. Постійне перемикання між завданнями може розсіювати вашу увагу, і кожне буде виконане лише наполовину. У такий спосіб ви витратите більше енергії, ніж можете собі уявити або визнати. Намагайтеся вирішувати одну проблему за раз. 

2. Втома від тривіальних рішеньЩе одна виснажлива звичка, до якої ви можете вдаватися несвідомо, – це незліченна кількість мікрорішень, які ви приймаєте протягом дня. Коли ви щоразу хочете досягти найкращого результату, то часто витрачаєте дорогоцінні психічні ресурси на відносно тривіальні речі. 

Скільки разів ви прокручували варіанти щодо того, що вдягнути, обирали годинами фільм для вечора чи не могли обрати, яку їжу замовити? Насправді такі дрібниці споживають багато вашої енергії, а її можна було б спрямувати на більш значущі для вас особисто речі. 

Коли потік рішень, які треба ухвалити, зростає, це може призвести до того, що дослідники називають “втомою від прийняття рішень”. Це психологічний стан, коли ваша здатність приймати рішення знижується з плином дня.

Дослідження, опубліковане в Journal of Health Psychology, підтвердило, що кожне рішення, незалежно від того, наскільки воно мале, спирається на обмежений пул ментальних ресурсів. За даними спеціалістів, втома від прийняття рішень може погіршити увагу, самоконтроль і навіть вплинути на ваші судження. 

Один із способів виправити це – виділити певний час, скажімо, вечір неділі, для прийняття згрупованих рішень. Наприклад, спланувати вбрання на тиждень, заздалегідь вибрати страви або створити підбірку фільмів чи музики.  

3. Оздоровчі процедури

Люди часто плутають зайнятість оздоровчими процедурами зі справжньою турботою про себе. Багато хто медитує, веде щоденник або правильно харчуються лише тому, що це добре виглядає або для того, щоб поставити галочку у своєму списку. Часто це відбувається несвідомо, а підсилюють таку ідею соціальні мережі, де інфлюенсери діляться “ідеальними” картинками свого життя. Часто це призводить до того, що людина фокусується на зовнішньому схваленні, а не на своїх справжніх ментальних та емоційних потребах.

Треверс зазначає, що постійне спонукання до певних речей може створювати непотрібний тиск, змушуючи вас відчувати, що ви робите недостатньо.

“Важливо розуміти, що те, що виглядає як турбота про себе для вас, може не бути таким для іншої людини. Це нормально – пропустити заняття йогою, коли ви втомилися, або зробити перерву в щоденнику, якщо він не приносить користі в даний момент. Ідея полягає не в тому, щоб гнатися за ідеалізованою рутиною, а в тому, щоб по-справжньому підтримувати своє самопочуття”, – акцентував спеціаліст.

Типи вигоранняЄ три основні типи вигорання, розповідає Марк Треверс. Один з них – вигорання через невідповідність цінностей, коли ви робите щось, що конфліктує з вашим внутрішнім “я”. Він радить прислухатися до себе й робити те, що відчувається правильним саме для вас.

Другим типом вигорання є вигорання через виснаження. Третім – вигорання через перенавантаження. Памʼятайте про важливість відпочинку.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Улюблений колір розкриє характер: психологи пояснили, як дізнатися більше про людину
  • Викликають агресію та тривожність: психолог назвала 5 найгірших кольорів для вашої спальні
  • Зменшити тривожність допоможе запитання з 4 слів: психолог поділився трюком



реклама у Нововолинськ