Джерело: Нововолинська міська рада
Частиною першою статті 1 Закону №2980 визначено коло осіб, які мають право на призначення та виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю (далі – одноразова грошова допомога), зокрема такими особами є працівники об’єктів критичної інфраструктури.
Умови та механізм призначення одноразової грошової допомоги визначено Порядком призначення і виплати одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю, завдану працівникам об’єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії російської федерації проти України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2023 № 1396 (далі – Порядок).
Отримувачі, які мають право на призначення і виплату одноразової грошової допомоги, можуть реалізувати його протягом трьох років з дня виникнення в них такого права (пункт 8 Порядку).
Заява про призначення одноразової грошової допомоги реєструється головним управлінням Пенсійного фонду України в областях та м. Києві (далі – територіальні управління) за умови надання заявником необхідних документів, перелік яких визначено пунктом 10 Порядку.
Згідно з пунктом 11 Порядку для підтвердження факту віднесення об’єкта інфраструктури, на якому працювала особа, до об’єкта критичної інфраструктури працівник територіального управління надсилає до уповноваженого органу у сфері захисту критичної інфраструктури письмовий запит щодо надання інформації про включення об’єкта до Реєстру об’єктів критичної інфраструктури та набуття ним правового статусу об’єкта критичної інфраструктури.
Після надходження відповіді територіальні управління приймають рішення за результатами розгляду заяви та наданих документів протягом 10 робочих днів.