Джерело: www.unian.ua
За різними оцінками Росія на місяць виробляє близько 150 далекобійних ракет, але використовує набагато меншу їхню кількість.
За останні три доби російські окупанти провели три масштабні комбіновані атаки територією України, використовуючи широкий спектр засобів ураження, включно з ракетами і “Шахедами”. Особливо примітно, що удари крилатими ракетами здійснювалися два дні поспіль – у ніч на 25 травня і 26 травня, пише Defense Express.
У перший день, згідно з даними Повітряних сил України, Росією було випущено 55 крилатих ракет різних типів, з яких 45 були успішно збиті. Наступної доби зафіксовано запуск ще 9 ракет Х-101 з бомбардувальників Ту-95МС. Загалом окупанти використали 64 крилаті ракети, для запуску яких, зокрема, використовувалися стратегічні бомбардувальники Ту-160.
За інформацією експертів, це “дуже рідкісне явище”. “Тому що останні два випадки – 17 листопада 2024 року, а до цього – 18 травня 2023 року”, – йдеться в матеріалі. До цього останній комбінований удар відбувався в ніч на 24 квітня.
Повідомляється, що в підсумку за місяць Росія мала накопичити значну кількість крилатих ракет, але було випущено всього 64 одиниці. З початку року РФ використала всього – 191 крилату ракету.
У ГУР, своєю чергою, заявляють, що ворог щомісяця (!) виробляє близько 150 далекобійних ракет різних типів. “Відомі дані і про плани ворога виробити крилаті ракети Х-101 повітряного базування – 633 одиниці на 2025 рік. Тобто щомісяця близько 53 одних Х-101. До яких ще варто додати певну кількість “Калібрів” і Р-500 до ОТРК “Іскандер-М”, якщо рахувати тільки крилаті ракети”, – також пишуть експерти.
Темпи використання ракет не відповідають темпам їхнього виробництва за вказаними оцінками. Це може свідчити про два варіанти – або оцінки російського виробництва далекобійних ракет були завищені, або Росія займається накопиченням цього типу озброєння.
Однією з причин, чому окупанти використали значно менше ракет, може бути питання наявних носіїв і безпосередньої організації цієї атаки. Якщо говорити про морські “Калібри”, то ворог може боятися виводити надводні кораблі і також мати обмежені можливості підводних човнів, які не може повноцінно ремонтувати.
Щодо повітряних Х-101, то це говорить про економію ресурсу Ту-95МС. Адже замість 6-8 ракет, росіяни запускають лише 1-3 ракети. Експерти пишуть, що до всього варто додати ефект від успішного удару ЗСУ по авіабазі “Енгельс” наприкінці березня. Тоді українські військові пошкодили інфраструктуру підготовки крилатих ракет до їх подальшого застосування. А також те, що тепер ворог тримає літаки на віддалених авіабазах через далекобійні можливості України.
“І врешті-решт постає питання і наявності у відповідній кількості самих Ту-95МС, яких у РФ, на папері, має бути близько 40-50 одиниць. При цьому не всі з них у льотному стані. Зокрема, відомо, що з 13 або 18 відомих стройових Ту-160 (залежно від джерела) на ремонті та модернізації зараз перебуває відразу шість”, – пише ЗМІ.
У підсумку Росія може мати навіть менше 20 таких літаків, здатних виконувати бойові завдання.
Що відомо про останні удари Росії по УкраїніРаніше УНІАН повідомляв, що для останньої масованої атаки окупанти використали 364 засоби повітряного нападу. Зокрема, було запущено 9 крилатих ракет повітряного базування Х-101 з літаків стратегічної авіації Ту-95МС (район пусків – Саратовська область), а також 355 ударних БпЛА типу Shahed і безпілотників-імітаторів різних типів.
У Житомирській області внаслідок попереднього удару загинули троє дітей. Загиблим дітям було 8, 12 і 17 років, тіло однієї дитини деблокували рятувальники.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Україна не повинна відмовлятися від Криму: генерал США пояснив, як повернути півострів
- У Повітряних силах розкрили деталі рекордного удару РФ по Україні
- Україна стикається з критичною нестачею ракет для систем ППО, – Le Monde