Головна Без категорії “Це не кінець війни”: комбат відповів, що стане переломним моментом на фронті

“Це не кінець війни”: комбат відповів, що стане переломним моментом на фронті

25
0

Джерело: www.unian.ua
За словами майора ЗСУ, такі бойові дії, як зараз, можуть тривати ще 2-4 роки.

Євген Карась вважає, що завданням України є довести, що росіяни не сильні / колаж УНІАН, скриншот, фото 67 окрема механізована бригадаСитуація на заході Донеччини складна, проте не катастрофічна. Наразі росіяни просуваються невеликими групами на ділянці між Кураховим та Покровськом. Про це розповів майор ЗСУ Євген Карась, командир 413-го окремого батальйону безпілотних систем “Рейд”, в інтерв’ю “Фокусу”.

“Так, були важкі дні для кількох наших бригад – ворог вклинився, але говорити про повноцінний прорив не зовсім коректно – немає масового заходу техніки чи глибоких рейдів. Це були бої на тлі дуже малої чисельності з обох боків. Так, росіяни десь вклинилися, пройшли трохи вперед – потім їх зупинили. Почалося в іншій точці – знову зупинили. Це постійний процес”, – пояснив військовий.

За його словами, іноді виникає ситуація, коли, до прикладу, російська група потрапляє в оточення. 

“Логістику їм відрізали, постачання немає, – і все, їх починають випалювати. Був один такий випадок – досі не знаю, чи вони там вижили. Але з цього могла б вийти гучна медійна історія”, – підкреслив Карась.

Також командир висловився про ситуацію на Сумському напрямку. За його словами, всі військові розуміють, що окупанти не захоплять Суми. 

“У них просто недостатньо сил. Але це не означає повну відсутність загрози. Суми можуть потрапити під вогневий контроль, обстріли артилерією, як це вже бувало. Але для цього треба, щоб вони просунулись, а наразі ми тримаємо оборону”, – запевнив майор ЗСУ.

Крім того, він наголосив, що не може з точністю відповісти, чи дійде армія РФ до Дніпропетровщини. Карась вважає, що це може бути маневр для відволікання уваги або ж прикриття для удару по Слов’янсько-Краматорській агломерації.

“Очевидно, що в Путіна є політична задача: показати результат до кінця літа. Вони готують “літню кампанію”, яка має стати приводом для дипломатичного тиску: “мовляв, дивіться, Росія сильна – давайте домовлятись”. Наша задача – довести, що вони не сильні. І якщо ця кампанія провалиться, восени їм буде набагато важче: менше листя, більше багнюки, техніки обмаль, пересування ускладнене”, – запевнив захисник. 

Також він послався на Інститут вивчення війни, який стверджував, що окупанти мають проблеми з відновленням техніки. 

“Удар по російських аеродромах, який ми завдали, – це катастрофа для їхньої обороноздатності. Але ж росіяни не здаються, вони щось латають, щось вигадують. Тому навіть якщо, не дай Боже, вони захоплять якесь велике місто – це ще нічого не значить. Це не кінець війни. Ми ж не здались, коли втратили частину Харківщини. Ми не здаємось зараз”, – зауважив військовий. 

За його словами, українці мають розуміти, що наразі немає такого наступу, як це було у 2022 році, адже тоді ЗСУ не мали ні резервів, ні стабілізації. 

“У нас зараз ситуація інша – в окремих ділянках дійсно є втрати, є відступи. Але немає масового прориву. Росіяни атакують дрібними групами. Іноді просуваються на 500 метрів або 2 км, бо десь у нашому взводі залишилось п’ять солдатів, зв’язку немає, допомога не встигає. Але потім ми стабілізуємо – дронами, артилерією, резервами. Це така війна – повільна, виснажлива. Коли одна невелика позиція тримається завдяки 20 солдатам півтора місяці – це героїзм. Як на Курахівському напрямку. А якщо би було не 20, а 40? Тримали би ще місяць”, – сказав майор ЗСУ.

Він наголосив, що зараз відбувається “стагнація”, яка може тривати 2-4 роки, тобто лінія фронту майже не змінюється, однак реальна боротьба триває за ресурси, техніку, рішення та підтримку союзників. 

Карась вважає, що визначальним етапом у цій війні будуть постачання озброєння та мобілізаційні рішення. 

“Наприклад, зараз дали ракети ППО за арештовані російські кошти – це дуже серйозна штука. Якщо ще щось підключиться – це може змінити хід війни. Росія помиляється, ми теж часом помиляємось. Але, повторюся, повідомлення про захоплення окремих сіл – це, швидше, інформаційна складова. Вони не змінюють стратегічної ситуації. Згадайте, як у 2022 році росіяни були розгромлені на Харківщині, був Запорізький контрнаступ – це була складна, але успішна операція. Якби союзники виконали обіцянки щодо постачання зброї вчасно, ситуація могла б змінитися швидше і глобальніше”, – запевнив боєць.

За його словами, втрати РФ наразі великі. Зокрема на це впливають атаки на аеродроми, втрата бойового потенціалу, а також міжнаціональні конфлікти. 

“Але вони все ще продовжують наступати, намагаються змінити ситуацію. Тож, навіть якщо вони захоплять велике місто, це не означатиме кінець війни”, – підсумував воїн. 

Війна в Україні – останні новиниРаніше аналітики DeepState вперше позначили сіру зону на Дніпропетровщині. Ця зона позначена поблизу річки Вовча між селом Дачне з української сторони та селом Новоукраїнка, яке також знаходиться у сірій зоні ближче до окупованих територій.

Водночас речник Оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” Віктор Трегубов заперечив прорив росіян на Дніпропетровщину. За його словами, станом на 30 червня на 12:10, прориву військ РФ на територію області не зафіксовано.

Своєю чергою колишній співробітник СБУ та військовий експерт Іван Ступак розповів про втрати росіян на Сумщині. Він наголосив, що “сточились 155-та, 810-та, 177-ма бригади”, від них майже нічого не залишилось.

“Тобто, просування мінімальні, а втрати – максимальні. Тому можна обережно припускати, що той “великий наступ”, який росіяни почали в травні 2025 року, починає “буксувати”. Того запалу, який був ще на початку червня, немає”, – запевнив Ступак.  

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Українські військові почали витісняти росіян із населених пунктів Сумської області, – Генштаб
  • Майор запасу розповів, чому масовані артобстріли Сум – це брехня
  • Путін прагне захопити Одесу, щоб відрізати Україну від моря, – FT



реклама у Нововолинськ