Головна Без категорії Як почистити холодильник, щоб був як новий: експерти з прибирання розкрили секрети

Як почистити холодильник, щоб був як новий: експерти з прибирання розкрили секрети

15
0

Джерело: www.unian.ua
Таке прибирання у холодильнику варто робити раз у 3-4 місяці.

Періодично у холодильнику треба проводити глибоке прибирання / фото ua.depositphotos.comХолодильник потребує як поверхового прибирання, яке можна робити щодня чи щотижня, так і глибокого, що відрізняється від звичайного ретельністю і часом, який воно займає. Про це пише Southernliving.

За словами експерта із прибирання Карен Барріган, щотижневе або щоденне очищення холодильника “включає дезінфекцію ручки дверцят та протирання поверхонь”. Також, за її словами, треба переглядати продукти, що є у холодильнику, і викидати ті, що почали псуватися. Крім того, варто протирайте кришки контейнерів для їжі і класти паперові рушники під все, з чого може капати.

Тим часом глибоке прибирання потребує спорожнення холодильника, ретельного очищення внутрішньої його частини, видалення пилу зовні, а також ретельного очищення підлоги під холодильником та навколо нього.

Як часто потрібне ретельне очищення холодильника Барріган каже, що глибоке очищення холодильника слід проводити кілька разів на рік. Для стандартного холодильника достатньо глибокого очищення раз на три-чотири місяці. Однак, якщо ваш холодильник має вбудований диспенсер для води та/або диспенсер для льоду, тоді його чистити доведеться частіше – принаймні кожні два місяці.

Підготовка Перш ніж розпочати процес, вам потрібно знайти місце для зберігання продуктів. Після того, як холодильник відключено від мережі, дістаньте усі продукти з полиць, контейнерів та відділень. Цей етап є чудовою можливістю перевірити термін придатності всього вмісту та утилізувати прострочені продукти.

Також на цьому етапі ви можете ганчіркою для посуду або паперовим рушником протерти контейнери та видалити залишки продуктів з кришок. 

Може виникнути спокуса використовувати відбілювач та інші хімічні засоби для глибокого очищення холодильника, але експерти не радять цього робити. За словами Віри Петерсон, такі засоби є агресивними і можуть “пошкодити поверхні матеріалів та, можливо, вивільнити шкідливі токсини у вашу їжу”.

Для миття холодильника варто використовувати такі засоби, як білий оцет і харчова сода. Вони ефективно очистить внутрішню частину без ризику хімічного забруднення або структурних пошкоджень.

Що знадобиться• Чиста вода

• Харчова сода

• Ганчірки або кухонні рушники

• Губка

• Білий оцет

• Пляшка з розпилювачем

• Засіб для миття посуду

• Рушники або серветки з мікрофібри

• Засіб для чищення нержавіючої сталі (якщо ваш холодильник виготовлений з нержавіючої сталі)

• Пилосос

Якщо є ймовірність того, що в холодильнику натрапите на гниль або цвіль, експерт з біологічної небезпеки Геббі Мартін закликає використовувати рукавички та маску.

Як ретельно почистити холодильникКрок 1. Вимкніть або від’єднайте холодильник від мережі

Оскільки під час прибирання у приміщенні є вода, обов’язково перед чищенням треба вимкнути живлення.

Крок 2. Вийміть усі продукти, полиці та шухляди 

Вийміть усі продукти з холодильника. Витягніть полиці та контейнери.

“Будь-які полиці, шухляди чи інші знімні частини, які можна почистити окремо, а потім поставити на місце, слід вийняти. Мити продукти буде набагато легше, якщо вони не будуть у холодильнику. Оскільки багато полиць і шухляд поміщаються у стандартну кухонну мийку, миття буде легким”, – каже експертка Марія Іванова. 

Перш ніж почати мити полиці та шухляди, дайте їм нагрітися до кімнатної температури, адже використання теплої води на холодному пластику або склі може призвести до розтріскування. Коли вироби матимуть потрібну температуру, вимийте їх теплою водою, м’яким миючим засобом для посуду та м’якою губкою або ганчіркою. Рушниками ретельно висушіть полиці та контейнери.

Крок 3. Помийте внутрішню частину

Суміш теплої води та кількох крапель м’якого засобу для миття посуду ефективно очистить внутрішню частину холодильника. Змочіть чисту ганчірку для посуду в розчині та протріть, зосереджуючись на ділянках з розливами та плямами. Якщо ви помітили сильне забрунення, що легко не відтирається, приготуйте пасту з харчової соди та води і потріть нею.

Щоб продезінфікувати холодильник всередині, змішайте одну частину білого оцту та дві частини гарячої води в пляшці з розпилювачем, рясно обприскайте холодильник всередині цією сумішшю, а потім протріть його сухою ганчіркою. 

Після повного очищення внутрішньої частини шухляди та полиці можна повернути на свої місця. Як додатковий захист від запахів поставте в холодильнику відкриту коробку харчової соди. 

Крок 4. Помийте гумову прокладку на дверцятах

Гумовий ущільнювач (або прокладка), що обрамляє внутрішню частину дверей холодильника, часто не помічають під час чищення холодильника, але, як каже Барріган, “складки на ущільнювачах дверей можуть збирати крихти та сміття” і навіть призвести до розвитку цвілі. 

Цей етап глибокого очищення є одним із найпростіших. Просто “протріть прокладку вологою ганчіркою”, щоб видалити будь-які частинки їжі та пил. Експерти не рекомендують використовувати в цьому випадку будь-які засоби, окрім теплої чистої води. На їхню думку, оцет або відбілювач можуть пошкодити прокладку.

Крок 5. Почистьте зовнішню частину холодильника

Стандартний холодильник із пластиковим фасадом можна мити ганчіркою, змоченою в теплій мильній воді, каже гігієніст Дженніфер Родрігес. Після цього витріть її насухо ганчіркою з мікрофібри.

Якщо ваш холодильник має фасад з нержавіючої сталі, Родрігес рекомендує використовувати засіб для чищення нержавіючої сталі замість мильної води. Окрім очищення зовнішньої сторони дверцят та будь-яких видимих бокових поверхонь холодильника, не забудьте протерти верхню частину холодильника, де може накопичуватися багато пилу.

Крок 6. Пропилососьте котушки та підлогу під холодильником і навколо нього

Останній крок перед увімкненням холодильника – це пропилососити змійовики (охолоджувальні конденсатори, які зазвичай розташовані на задній панелі холодильника) та пропилососити й очистити підлогу, на якій стоїть холодильник. 

Як довше зберегти холодильник чистимОсь кілька порад, якими ви можете скористатися між генеральними прибираннями.

• Раз на тиждень перевіряйте терміни придатності та видаляйте все старе, наприклад, коробки від їжі, прострочені продукти та залишки з минулого тижня.

• Приблизно двічі на місяць витирайте будь-які розливи на полицях, липкі банки або пляшки.

• Перш ніж класти щось у холодильник, переконайтеся, що воно чисте та поміщене в контейнер, з якого нічого не розіллється.

• Використовуйте органайзери та контейнери для холодильника, щоб забезпечити місце для всіх речей , які ви збираєтеся носити з собою. Це не тільки допоможе вам легко орієнтуватися в холодильнику, але й запобіжить перекиданню та розсипанню речей, надійно закріпивши їх на місці.

Раніше УНІАН розповідав, як правильно чистити клавіатуру, щоб вона працювала як нова. IT-фахівець із майже десятирічним практичним досвідом обслуговування складних комп’ютерних систем Марк Жігер пояснив, що для правильного очищення клавіатури не потрібні дорогі засоби. За його словами, достатньо стисненого повітря та серветки з мікрофібри. Також він радить використовувати щітку з м’якою щетиною та ізопропіловий спирт.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Як сказати “жизнь бьет ключом” українською: сім влучних фраз, які варто запам’ятати
  • Заглядають у вікна та живуть під балконом: 20 українських птахів, що є в кожному місті
  • Дієтолог назвала сім сирів, які допоможуть позбутися жиру на животі



реклама у Нововолинськ