Головна Без категорії Західні БпЛА можуть стати застарілими, якщо не використовувати їх на війні в...

Західні БпЛА можуть стати застарілими, якщо не використовувати їх на війні в Україні, – BI

9
0

Джерело: www.unian.ua
Керівник оборонного відомства Британії вважає, що у такому випадку краще взагалі не займатися виробництвом дронів.

Військові наголошують, що західні дрони мають проходити тестування на фронті в Україні, аби мати можливість вдосконалюватися / фото 108 ОБр Сил ТрО ЗСУВійськові із західних країн все більше починають розуміти, що їхні дрони будуть застарими, якщо імпортована або розроблена ними технологія не буде випробовуватися на таких полях бою, як в Україні. 

“Якщо ваша система не використовується щодня на передовій в Україні, вона дуже швидко застаріває”, – наголосив колишній морський піхотинець і співзасновник військової розвідувальної компанії Prevail Джастін Хеджес у коментарі для Business Insider.

У виданні підкреслили, що Prevail уклала угоду з українською компанією Skyeton, яка виготовляє дрони, аби запустити у виробництво Великої Британії невеликий дрон для спостереження та наведення Raybird.

“Це робиться з огляду на плани британської армії замінити свою проблемну програму безпілотників Watchkeeper на безпілотні засоби спостереження та наведення, які більше підходять для сценаріїв, що розгортаються в Україні”, – уточнили у матеріалі.

У BI нагадали, що нещодавня угода про обмін даними та технологіями безпілотників, яку уклали президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Британії Кір Стармер, передбачає, що український досвід буде “підключений до британських виробничих ліній”.

“Це співпадає з тенденцією в західних країнах розглядати українське поле бою як живу лабораторію – з необхідності для оборони країни, але все частіше як важливий спосіб для невеликих компаній розробляти системи та послуги, що мають технологічну перевагу”, – пояснили у матеріалі.

Водночас міністр збройних сил Люк Поллард наголосив на цьому під час конференції з безпілотників в Латвії наприкінці травня. Також він сказав: 

“Якщо ви компанія, що виробляє безпілотники, і ваша продукція не використовується на передовій в Україні, то вам краще відмовитися від цієї справи”.

Безпілотник Raybird – що відомоУ BI пояснили, що Raybird може літати безперервно понад 28 годин та використовувати низку датчиків, серед яких оптичні, електромагнітні та різні радіолокаційні, аби збирати дані “далеко за” лінією фронту, інколи з відстані понад 200 км. 

Крім того, багато з датчиків БпЛА можна замінити всього за хвилину, завдяки чому військові можуть швидко реагувати. 

Джастін Хеджес наголосив, що Міністерство оборони України високо оцінило цей дрон, який може виконувати завдання, що зазвичай виконують набагато більші моделі БпЛА. За його словами, важить безпілотник всього 25 кг та має додаткову перевагу, а саме є “відносно непомітним”. 

“Невеликі, сучасні дрони мають вирішальне значення для виявлення рухів ворога і цінних цілей, таких як транспортні засоби і засоби протиповітряної оборони. У відповідь Росія застосовує постійно вдосконалювані тактики електронної війни, спрямовані на перешкоджання сигналам, підробку GPS-позицій або перевантаження радіочастот”, – підкреслюють у BI.

Своєю чергою Хеджес додав, що інженери Skyeton весь час адаптуються до таких загроз. 

“Доказом цього є дані”, – запевнив він та наголосив, що українські бійці виконують понад 80 місій з кожного дрона, перш ніж вони виходять з ладу. 

Інші цікаві матеріали про безпілотникиРаніше голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко пояснив, у чому складність пошуку протидії “шахедам”. За його словами, в цьому питанні Україна повинна враховувати, що будь-який засіб ураження дуже швидко втрачає свою актуальність.

Тимочко вважає, що “ці дрони-перехоплювачі потрібно застосовувати так, щоб і свої їх не збивали, не розглядали їх як ворожі цілі”. Він також підкреслив, що дрони-перехоплювачі – не тільки один елемент загального комплексу протидії “шахедам”. 

Водночас видання Welt писало, що Німеччина профінансує виробництво 500 далекобійних дронів для України, які можуть атакувати цілі на відстані до 1200 км. 

За інформацією джерел видання, найближчими місяцями дрони вже будуть готові до використання. Очікується, що Україна зможе завдавати ними ударів по цілях углиб території РФ.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Продовження “сушкопаду”: РФ втрачає літаки
  • РФ вже працює над тим, як “Шахеди” будуть ухилятися від наших зенітних дронів, – “Флеш”
  • Україна налагодить виробництво протипіхотних мін: депутат пояснив, для чого вони необхідні



реклама у Нововолинськ