Головна Без категорії 5 липня: церковне свято сьогодні, у чому цей день принесе особливу удачу

5 липня: церковне свято сьогодні, у чому цей день принесе особливу удачу

13
0

Джерело: www.unian.ua
Православне свято сьогодні в народі прозвали Афанасіїв день – настає сприятливий час для планування весіль.

Яке сьогодні церковне свято 5 липня 2025 року / ua.depositphotos.com5 липня в новому церковному календарі України вшановують преподобного Афанасія Афонського, а також ікону Божої Матері під назвою “Домобудівниця”. У народі цей день вважають особливим для молитов про достаток і сімейне благополуччя. Які традиції та заборони пов’язані з цією датою і яке свято сьогодні церковне відзначають за старим стилем – читайте в матеріалі.

  • Яке сьогодні церковне свято в Україні – новий і старий календар
  • З якими молитвами звертаються до святих, що можна і що сьогодні не можна робити
  • Про що говорять погода і прикмети 5 липня

Яке сьогодні церковне свято в Україні – новий і старий календар5 липня (18 липня за старим стилем) православні згадують про життя преподобного Афанасія Афонського і вшановують ікону Божої Матері “Домобудівниця” (“Економіса”).

Афанасій Афонський жив у X-XI століттях у Трапезунді. Він рано залишився сиротою і його виховувала черниця. Афанасій вивчився в Константинополі і став викладати, а пізніше прийняв чернецтво і оселився на горі Афон. Через якийсь час там преподобний об’єднав скити і заснував знамениту Велику Лавру.

Під керівництвом Афанасія монастир розквітнув: там був суворий порядок – наприклад, не дозволялося запізнюватися на служби, виходити під час служби з храму без причини і розмовляти під час богослужінь. Усі ченці в громаді працювали на благо обителі.

Відомо також, що Афанасій володів даром чудотворення: він міг хресним знаменням зцілювати хворих і виганяти нечисту силу. Загинув святий раптово: якось він разом із ченцями піднявся, щоб подивитися будівництво нового храму, але недобудовані склепіння обвалилися.

**

Сьогодні, 5 липня, також згадують історію ікони “Економісса” (“Домобудівниця”).

Згідно з переказами, після того, як на Афоні було засновано монастир, там почався голод. Ченці вирішили піти з обителі, а останнім монастир залишав Афанасій. Але не встигнувши відійти, він зустрів жінку в блакитному покривалі. Та просила, чому вони залишають обитель і Афанасій розповів про лихо. Почувши це, жінка відповіла, що відтепер стане економіссою монастиря і не залишить їх без допомоги. Коли Афанасій запитав, хто вона, жінка відповіла: “Я – Мати Господа твого”. На її прохання монах вдарив палицею об камінь і звідти забило джерело. А в коморах обителі з’явилися продукти.

Саме відтоді повелося так, що у Великій Лаврі немає економа, а лише помічник Економіси. Джерело існує і сьогодні, а в пам’ять про це чудо написана ікона Божої Матері “Економіса”, вона ж – “Домобудівниця”.

Яке православне свято сьогодні ще – кого шанують:

  • мучениць Агнію (Анну) Римську і Кирилу;
  • преподобного Лампада Іринопольського.

Раніше ми також розповідали, яке сьогодні церковне свято за старим стилем – цього дня вшановують священномученика Євсевія, єпископа Самосатського.

З якими молитвами звертаються до святих, що можна і що сьогодні не можна робитиДо святого Афанасія звертаються з молитвами про мир і лад у родині – просять допомоги залагодити сварки і розбіжності, примирити близьких, позбутися недуг.

Ікона Божої Матері “Домобудівниця” (“Економіса”) прославилася багатьма чудесами: перед образом моляться у скрутні часи, коли немає заробітку або не йдуть справи. У святині просять допомоги в пошуку хорошої роботи, удачі в торгівлі та бізнесі, допомоги розрахуватися з боргами.

У народі день прозвали Афанасіїв або Місячний. За прикметами, в цей час Місяць дарує надзвичайну добру енергію. За старих часів було прийнято пекти частування у вигляді місяця і роздавати їх сусідам і знайомим – щоб у домі були достаток і лад.

Вважається, що все, про що домовляєшся на Афанасія, обов’язково матиме успіх. Тому цього дня сватали молодих, обговорювали весілля і будували великі плани. Цей день також сприятливий, щоб влаштовуватися на нову роботу, планувати ділові зустрічі та переговори, укладати угоди і навіть давати в борг – гроші повернуться з прибутком.

Доброю прикметою сьогодні вважається не зашторювати вікна – щоб Місяць наповнив дім світлом і силою, а засинати потрібно пізніше, ніж зазвичай, щоб наповнитися місячною енергією.

Що не радять робити: лінуватися, скаржитися на долю – до порожніх кишень і бідності. Не варто щось лагодити або постаратися за можливості не працювати з гострими предметами, щоб ненавмисно не накликати біду. Усі важливі справи потрібно постаратися завершити до обіду.

Церква нагадує: сьогодні, як і в будь-який інший день, неприйнятні сварки, заздрість, наклеп, злість, лінь і смуток. Не можна відмовляти в допомозі.

Про що говорять погода і прикмети 5 липняПрикмети на сьогодні / pexels.comБагато прикмет Афанасьєва дня пов’язані з Місяцем:

  • Місяць особливо яскравий – осінь буде теплою і сухою;
  • веселка вранці – до дощу, вдень – до сильного вітру, а ввечері – встановиться гарна погода;
  • кленове листя “плаче” – через кілька днів почнуться затяжні дощі;
  • ворони літають високо над землею – до гарної погоди без дощів і вітру;
  • птахи тягнуться до води – риболовля буде поганою.

Якщо день випадає на зростаючий Місяць, то в нього просять достатку і любові, на спадний – знімають псування, на повний місяць – загадують бажання.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Православний календар на липень 2025: коли архангела Гавриїла та Хрещення Русі-України
  • Які ікони можна зберігати вдома, а які – гріх: відповідь батюшки
  • Свята в липні 2025: що відзначаємо та коли відпочиваємо



реклама у Нововолинськ