Головна Без категорії 6 липня: церковне свято сьогодні, чому цього дня всі домашні справи має...

6 липня: церковне свято сьогодні, чому цього дня всі домашні справи має робити чоловік

15
0

Джерело: www.unian.ua
У православне свято сьогодні звертаються з молитвами до покровителя хліборобів святого Сисоя і намагаються пройтися босоніж по траві.

Яке сьогодні церковне свято 6 липня 2025 року / ua.depositphotos.com6 липня за новим церковним стилем вшановують преподобного Сисоя Великого, а також преподобного Сисоя, схимника Києво-Печерського. У народі цей день звуть Сисоєвим. Чим особлива дата і які традиції та заборони з нею пов’язані, а також яке сьогодні церковне свято в Україні відзначають за старим календарем – читайте нижче.

  • Що за церковне свято сьогодні в новому і старому календарі
  • Про що моляться святому, звичаї дня, що не можна робити сьогодні
  • Прикмети 6 липня – якою будуть погода, осінь і зима

Що за церковне свято сьогодні в новому і старому календарі6 липня за новим календарним стилем вшановують пам’ять преподобного Сисоя Великого – відлюдника й учня Антонія Великого.

Сисойнародився в V столітті, в Єгипті. Більшу частину свого життя він провів у пустелі – у печері, де до цього жив Антоній. Святий Сисой прославився як людина дивовижної доброти і милосердя, але до себе він був дуже суворий, а до своїх учнів – вимогливий. Сисой учив, що Бог дає нам велике милосердя і щире покаяння людини може прийняти протягом трьох днів.

У преподобного був дар чудотворення: він міг зцілити хворих, а одного разу навіть воскресив померлого хлопчика. За переказами, батько загубив у дорозі сина і в розпачі приніс його до Сисоя, та й пішов. Преподобний, не підозрюючи, що хлопчик помер, сказав йому: “Піднімайся”. Той встав і вийшов до батька. Той, побачивши сина в повному здоров’ї, ледве з глузду не зійшов від щастя. Але сам Сисой попросив про це нікому не говорити – ця таємниця стала відома лише після його смерті.

Як уже говорили, цього ж дня вшановують і схимника Києво-Печерського на ім’я Сисой.

Яке сьогодні православне свято ще:

  • обрітення мощей праведної діви Юліанії, княгині Ольшанської;
  • вшановують мучеників Марина, Марфи, Авдифакса, Авакума, Кирина, Валентина, Астерія та інших у Римі;
  • священномученика Ісавра, диякона, мучеників Інокентія, Філікса, Єрмія, Василя, Перегрина, Руфа і Руфина;
  • мученика Коїнта Фригійського;
  • мучениці і мучеників – Лукії, Рикса, Антонія, Лукіана, Ісидора, Діона, Діодора, Кутонія, Ароноса, Капика і Сатура.

Раніше ми також розповідали, яке сьогодні церковне свято за старим стилем – 6 липня згадують мученицю Агрипину.

Про що моляться святому, звичаї дня, що не можна робити сьогодніСисоя Великого вважають покровителем хліборобів і звертаються до нього з молитвами про гарний урожай і допомогу в інших справах.

У народному календарі 6 липня – Сисоєв день. Зазвичай у цю дату випадають рясні роси – згідно з повір’ям, вони дають силу і здоров’я людям, птахам, тваринам. Тому корисно в Сисоїв день пройтися босоніж по росі, а потім одягнути теплі шкарпетки.

Одна з традицій дня – готувати льохи та комори до нового врожаю, а також збирати або завершувати збір смородини та йошти.

Церква в цей день, як і в інший, закликає уникати сварок, обману, жадібності та зневіри. Не можна лінуватися, відмовляти в допомозі нужденним.

Серед заборон на Сисоїв день – не можна перераховувати гроші й обговорювати фінансові справи, оскільки можуть бути збитки і грошові труднощі. Також, згідно з народними прикметами, цього дня не слід поспішати – поспішні справи обернуться невдачею. Жінкам краще утриматися від важкої роботи – за повір’ями, так можна зашкодити здоров’ю, тому всю домашню роботу перекладали цього дня на чоловічі плечі.

Прикмети 6 липня – якою будуть погода, осінь і зимаПрикмети на сьогодні / freepik.comНародні прикмети 6 липня говорять про таке:

  • місяць яскраво-білого кольору – чекай похолодання без дощів;
  • жовті хмари – буде гроза;
  • дощ у Сисоїв день – до сирої осені;
  • качки і гуси плескають крилами – погода буде теплою і спокійною.

Помічено, що якщо до цього дня дерева починають жовтіти, то осінь і зима будуть ранніми, а якщо береза пожовкла, але інші дерева ще зелені – осінь прийде рано, а зима – вчасно.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Нові дати Яблучного, Медового та Горіхового Спаса: коли відзначаємо цього року
  • Свята в липні 2025: що відзначаємо та коли відпочиваємо
  • Православний календар на липень 2025 року: коли архангела Гавриїла та Хрещення Русі-України



реклама у Нововолинськ