Джерело: www.unian.ua
З підвищенням температури влітку зростає і ризик перегріву смартфонів. Захистіть свій гаджет і продовжте термін його служби.
УНІАН зібрав найважливіші рекомендації на тему, як повернути до ладу розпечений гаджет і не перетворити його на “цеглину”.
1. Зніміть чохолДодатковий шар пластику або силікону порушує циркуляцію повітря навколо пристроїв і може сприяти перегріву. Тому в спеку краще користуватися телефоном без чохла.
Якщо перегрів повторюватиметься регулярно, можливо, варто замінити чохол на більш “дихаючий”.
2. Використовуйте вентиляторЯкщо помітили, що пристрій перегрівся і починає “гальмувати” – приберіть його з сонця і покладіть на рівну прохолодну поверхню. Ще краще, якщо під рукою є вентилятор. Ви також можете розсіяти тепле повітря, подувши на гаджет.
фото ua.depositphotos.comХовати смартфон у морозилку або прикладати до нього заморожені продукти може тільки нашкодити – різкий перепад температури може пошкодити електроніку.
3. ІзоляціяДосвід підказує, що часто пристрої – ноутбуки, планшети, смартфони тощо – які працюють поруч один з одним, нагріваються сильніше. Очевидно, тепло навколо них накопичується швидше через слабку циркуляцію повітря.
Тому, збираючись на прогулянку, краще не складати всі гаджети в одну сумку.
4. Увімкніть авіарежимЩе один прийом, який допоможе пристрою охолонути швидше. Переведіть його в режим польоту, в якому повністю відключається бездротовий зв’язок: мобільний, Wi-Fi, GPS і Bluetooth.
У результаті смартфон перестає безперервно шукати стільникові мережі, Wi-Fi і доступні пристрої для підключення. Невелика перерва піде йому на користь.
5. Вимкніть телефонЯкщо ви точно впевнені, що перегрів спричинило тривале знімання відео на спеці, повне вимкнення пристрою на кілька хвилин буде ефективнішим, ніж просто перестати знімати. Так він охолоне швидше, плюс, відключаться всі додатки, які працювали у фоновому режимі.
До речі, на деяких телефонах, наприклад Google Pixel, уже передбачена функція автоматичного вимкнення при перегріванні.
І ще кілька хитрощів
- Уникайте прямих сонячних променів – вони можуть призвести до перегріву батареї і втрати здатності заряджатися. У крайніх випадках батарея може здутися, потекти або навіть спалахнути.
- Не залишайте смартфон у машині – метал і скло схильні поглинати тепло і плавитися за високих температур. У кращому випадку дисплей може перестати реагувати на дотики, у гіршому – пристрій вийде з ладу.
- Знизьте яскравість екрана – це скоротить споживання енергії та зменшить навантаження на батарею.
- З’ясуйте причину перегріву – якщо смартфон помітно нагрівається без видимої причини, зазирніть у налаштування і перевірте, які додатки витрачають найбільше енергії. Якщо у списку лідерів додатки на кшталт пошти, якими ви майже не користуєтеся – це привід насторожитися.
- Регулярно робіть перерви в іграх, стрімінгу та скролінгу соцмереж – такі активності сильно навантажують процесор, оперативну пам’ять і акумулятор, що веде до перегріву.
- Завантажуйте оновлення – оновлення часто містять оптимізації енергоспоживання та виправлення помилок, які можуть впливати на температуру пристрою.
Як користуватися телефоном у спеку: корисні рекомендації для всіх / фото ua.depositphotos.comЯкщо вам цікаві інші корисні лайфхаки, УНІАН розповідав, як оптимізувати Windows 11 за 5 хвилин. До закінчення підтримки Windows 10 залишилося всього кілька місяців, і нова ОС поступово стає дедалі народнішою.
Також ділилися лайфхаком, як швидко очистити динамік смартфона. Інколи достатньо скористатися безкоштовним застосунком для очищення звуку. А займе цей процес 5 хвилин від сили.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Apple представить мінімум 15 нових пристроїв цієї осені – ось що нас чекає
- Названо 10 найкращих Android-смартфонів прямо зараз за версією користувачів
- Китайці випустили копію iPhone, який представлять восени: коштує менше 6000 грн