Головна Без категорії Психологи назвали 11 особистих речей, які краще тримати в таємниці

Психологи назвали 11 особистих речей, які краще тримати в таємниці

8
0

Джерело: www.unian.ua
Варто памʼятати, що зловмисники продовжують знаходити нові способи маніпулювання людьми на цифрових платформах.

Психологи назвали 11 особистих речей, які краще тримати при собі / фото ua.depositphotos.comУ сучасному світі, де від розкриття особистої інформації нас відділяє лише кілька кліків, потрібно бути обережними з тим, якими даними про себе ви ділитеся.

Психологи попереджають, що варто подумати, перш ніж ділитися особистими деталями в соціальних мережах або навіть в особистій розмові з другом тет-а-тет. Холлі Шифф, доктор психологічних наук, ліцензований клінічний психолог акцентує, що розкриття занадто великої кількості інформації не тій людині або в неналежній обстановці може призвести до емоційної шкоди, втрати довіри або навіть до експлуатації. Parade розповів про 11 особистих речей, які психологи радять тримати в таємниці. 

1. Фотографії дітей у соціальних мережахХоча у цифрову епоху може виникнути спокуса поділитися чарівною фотографією вашої дитини чи онука, це може нести певні ризики. Доктор філософії, ліцензований психолог з Джорджії Джан Міллер радить закривати або розмивати обличчя дітей, а також питати їхнього дозволу, перш ніж ділитися фотографією.

“[Переконайтеся], що ваші налаштування конфіденційності обмежені лише тими, кому ви довіряєте цю інформацію”, – додає вона.

2. Ваша адреса та номер телефонуЗловмисники продовжують знаходити нові способи маніпулювання людьми на цифрових платформах. Тож коли ви ділитеся вашою адресою та номером телефону, ви можете наражати себе на кілька ризиків, включно з шахраями, які можуть використати цю інформацію в тому числі для крадіжки особистості. Також ця інформація в руках злочинців може призвести до фінансових махінацій та зробити вас обʼєктом спаму.

Таку інформацію варто надавати тільки тоді, коли це абсолютно необхідно. Якщо у вас просять номер телефону або адресу, запитайте, навіщо потрібна ця інформація, як вона буде використана і чи дійсно вона необхідна, додає доктор Міллер.

3. Паролі та логіниДоктор Холлі Шифф каже, що дуже важливо зберігати цю інформацію в таємниці. Не давайте логін і пароль навіть друзям, які хочуть скористатися перевагами вашої підписки на якийсь сервіс. 

“Навіть люди з добрими намірами можуть випадково зловживати доступом, і в найгіршому випадку це відкриває двері для серйозних порушень конфіденційності, крадіжки особистих даних або втрати контролю над вашими особистими акаунтами”, – пояснює фахівець.

4. Історія вашого ментального здоров’яЗараз люди стали більш відкрито говорити про своє ментальне здоровʼя, і в цьому є позитив, адже це допомогло зруйнувати стигму, пов’язану з отриманням допомоги. Проте, як каже доктор Шифф, що ця інформація все ще залишається дуже особистою, тож ділитися нею варто далеко не з усіма.

5. Особисті розмовиДоктор Міллер стверджує, що ніколи не можна ділитися приватною інформацією, яку ви почули в розмові по душах з кимось іншим. Це стосується як онлайн, так і офлайн ситуацій.

“Ділитися деталями особистих розмов, особливо без згоди іншої сторони, є порушенням довіри і може зашкодити стосункам”, – пояснює Міллер.

Крім того, розмова може бути неправильно витлумачена і зашкодити репутації людини.

6. Зміни в карʼєріЗміни в професійному житті – це завжди хвилююче, тож цілком природно, що ви хочете кричати про це з дахів будинків. Однак доктор філософії, ліцензований психолог і ведуча програми Mind Matters with Dr. Michele Мішель Лено каже, що якщо роботодавці та ваші клієнти дізнаються про такі плани з чужих вуст, вони можуть занепокоїтися або неправильно зрозуміти ваші наміри.

7. Плани розриву стосунківДо подій на кшталт завершення стосунків з іншими людьми слід підходити з обережністю. Доктор Лено наголошує, що деякі люди можуть передчасно деталізувати свій вихід зі стосунків, і це може призвести до розмов, до яких вони погано підготовлені.

“Ваші друзі та сім’я захочуть знати, хто, коли, що, де, як і чому. Вони можуть ставити ці питання щодня, поки ви не підете – або не підете”, – додає вона.

8. Коли вам хтось не подобаєтьсяЦілком природно, що хтось може вам не подобатися. Але не обов’язково розповідати про це всім.

“Ваша найменш улюблена людина може бути не такою вже й поганою в очах вашого друга”, – додає доктор Лено.

9. Думки про те, як ваш знайомий виховує свою дитинуТема виховання дітей є дуже делікатною. Часом ваші думки можуть бути сприйняті як осуд. 

“Навіть якщо друг запитує вашу думку, будьте обережні. Ваш друг може стати “в оборону”, якщо ви надто наполегливо намагатиметеся переорієнтувати його батьківські обов’язки”, – зазначає Мішель Лено.

10. Політичні поглядиОбговорення політики в соціальних мережах та за їх межами є доволі поширеним явищем. За словами доктора Лено, варто памʼятати, що інша людина може мати іншу точку зору, і натяк на те, що ви вважаєте інакше, може створити напруженість.

11. Будь-яка інформація, якою вам некомфортно ділитисяЯкщо ви не хочете ділитися певною інформацією, ви не повинні це робити, незалежно від того, який тренд зараз популярний в мережі. Доктор Міллер наголошує, що ділитися інформацією про себе, своє здоровʼя, улюблену страву або ж кому дістався ваш голос на виборах, – це не те, на що заслуговують інші, не заслуживши перед цим вашої довіри.

“Після того, як ви поділилися інформацією про себе, ви не можете забрати її назад, і ви втрачаєте контроль над тим, що відбувається з цією інформацією. Знаючи свої межі і рівень довіри до іншої людини, ви можете прийняти більш обґрунтоване рішення про те, чим ділитися”, – констатувала вона.

Нагадаємо, раніше ми також розповідали про 3 ознаки того, що ви процвітаєте, коли ви самотні.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Викликають агресію та тривожність: психолог назвала 5 найгірших кольорів для вашої спальні
  • Люди, які мають хобі, є щасливішими та енергійнішими за інших, – дослідження
  • Що заважає вам іти вперед: психологічний тест, який може неприємно здивувати



реклама у Нововолинськ