Головна Без категорії Союз “ведмедя” і “дракона” лякає Захід, – Financial Times

Союз “ведмедя” і “дракона” лякає Захід, – Financial Times

7
0

Джерело: www.unian.ua
Однак досі залишається питанням, чого у цьому союзі більше – риторики, чи реальної взаємодії.

Китай і РФ знайшли спільну мову, але не факт, що спільні прагнення / фото REUTERSСоюз Росії та Китаю виглядає найбільшим викликом для демократичного світу у 21-му столітті, однак досі у Москви і Пекіну більше спільної риторики, ніж спільних дій. Про це пише Financial Times.

Видання зазначає, що для Заходу, особливо Європи, є вкрай важливим зберегти сучасний світопорядок, заснований на правилах і поточному статус-кво. Однак з точки зору Пекіна та Москви, все виглядає дещо інакше. Путін і Сі за останні роки неодноразово звинувачували Захід у начебто спробах перешкодити їхньому піднесенню. 

Китай у своїх звинуваченнях часто посилається на події 19–го – початку 20-го століття, коли він був зведений до “напівколоніального” стану. Цим же Кремль, зокрема виправдовує свою загарбницьку війну проти України, хоча Росія була одним з тих, хто експлуатував Китай в колоніальні часи.

“Однополярний світ за своєю суттю антидемократичний та невільний; він хибний та лицемірний до глибини душі. [Західні країни] не хочуть, щоб ми були вільними; вони хочуть, щоб ми були колонією. Вони не хочуть рівноправної співпраці; вони хочуть грабувати. Вони не хочуть бачити нас вільним суспільством, а масою бездушних рабів”, – говорив Путін, виправдовуючи свою агресію в Україні.

Як зазначає Financial Times, “мантра багатополярності” набула популярності в останні роки не лише в РФ і Китаї, але й в багатьох “середніх державах”, які вимагають більшого впливу на глобальне управління. В теорії інструментом збільшення впливу “Глобального Півдня” на світові справи мало би стати об’єднання БРІКС, яке номінально охоплює майже 45% населення світу і близько 40% світового ВВП.

Звичайно, ця агресивна риторика Китаю та РФ викликають занепокоєння на Заході, особливо в контексті їх різкого зближення з початком повномасштабної агресії проти України. Відверто про небезпеку цього союзу говорять в чинній адміністрації США, де не приховують свого бажання за всяку ціну розлучити Москву з Пекіном.

Однак автори публікації також наголошують, що спільне використання наративу про поганий Захід та повторення декларацій про дружбу на внутрішню і міжнародну аудиторію — це інструмент, який пропонує певні вигоди з мінімальним ризиком.

“Наразі те, що об’єднує Росію та Китай, — це не спільний світогляд, ані схожі місцеві, регіональні чи глобальні цілі. Шлюби за розрахунком тривають доти, доки це влаштовує обидві сторони. У цьому випадку є потужний стимул для формулювання проблем минулого та викликів майбутнього схожою мовою та зі схожими темами”, – пише Financial Times.

Росія і Китай: останні новиниЯк писав УНІАН, генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив, що у разі реальної спроби Китаю захопити Тайвань спершу Пекін обов’язково намагатиметься спровокувати Росію атакувати країни НАТО. Це б відволікло увагу Європи і США від Південно-Східної Азії.

Також ми розповідали, що Москва і Пекін, ймовірно, втрачають інтерес до створеного ними об’єднання БРІКС. Після розширення ця організація ще більше потопає у внутрішніх протиріччях.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Я не знаю, чи зможу покласти край війні в Україні, – Трамп
  • Втрат немає: у Росії засекретили чисельність населення країни
  • Медведєв “порадив” генсеку НАТО вчити російську та заговорив про табори в Сибіру



реклама у Нововолинськ