Головна Без категорії Де Україні взяти нові танки: аналітики дали відповідь

Де Україні взяти нові танки: аналітики дали відповідь

21
0

Джерело: www.unian.ua
При замовленні нових танків для України їх доведеться довго очікувати, але в умовах повномасштабної війни цей варіант краще ніякого.

Leopard 2 стоять на озброєнні багатьох країн Європи / фото PGZЗараз очікується постачання Україні 49 австралійських Abrams M1A1 SA та останніх 32 Leopard 1A5 від Німеччини, Данії та Нідерландів.

Як пише видання “Діфенс Експрес”, в такій ситуації постає питання щодо пошуку нових джерел, яке наводить на досить сумнівні висновки, за якими на нові машини доведеться очікувати у кращому випадку ще місяцями, а в гіршому – роками.

За словами журналістів, такі проблеми продиктовані як і станом європейських арсеналів, так і виробничими обмеженнями та політичними інтригами.

Вони нагадують, що Польща, Чехія, Угорщина, Болгарія та Словаччина досі оперують Т-72 у різних модифікаціях.

“Одразу можна відкинути Угорщину, Словаччину, та Болгарію, які з політичних причин скоріше за все не передадуть свої машини. Набагато більший успіх буде з Польщею та Чехією, які обидві передавали танки Україні. При чому перша з них вже активно отримує велику кількість замовленої нової техніки, як от південнокорейські K2 та американські Abrams, що створює надію на додаткові майбутні постачання включно з власними польськими PT-91”, – зазначається у статті.

На їхню думку, з Чехією трохи складніше, бо її запаси трохи менші, але включають навіть батальйон модернізованих T-72M4CZ. Однак ця країна лише замовляє 76 Leopard 2A8 при цьому зустрічаючись з фінансовими труднощами для такого контракту. 

Зазначається, що Leopard 2 стоять на озброєнні багатьох країн Європи, але окрема кількість в кожному окремому арсеналі не вражає і тому для нових пакетів допомоги буде потрібна буде кооперація декількох учасників. Аналітики пишуть:

“Напрошується очевидне рішення – замовлення нових машин, як, наприклад, з бойовими машинами піхоти для України. Тут постає перша проблема – наразі єдиним серійним танком країн НАТО є Leopard 2, ціна та строки постачання якого дуже сумні”.

Вони нагадують, що для Німеччини 18 Leopard 2A8 обійшлися у 525,6 млн євро у 2023 році, а для Швеції 44 у близько 1 млрд євро в кінці 2024 року. 

При замовленні нових танків для України їх доведеться довго очікувати, але в умовах повномасштабної війни цей варіант краще ніякого, особливо з можливістю пріоритезувати виробництво з отриманням перших партій за рік-два. 

На їхню думку, головною перешкодою скоріше за все залишається фінансування. Найпростішими способами є залучення додаткових коштів із заморожених російських фондів, коаліції декількох країн та програм ЄС щодо підтримки оборонної промисловості.

Важливо, що говорити про неєвропейські варіанти, то Abrams залежать виключно від рішення США, які за весь час передали лише 31 власний танк.  Південна Корея напряму не продаватиме Україні внаслідок власного законодавства, яке забороняє експорт озброєння у зони бойових дій.

Аналітики наголосили, що існує інший фактор щодо пріоритетності, за яким сьогодні набагато важливішим є використання військової допомоги на системи ППО, далекобійну зброю та дрони, ніж на дорогі танки.

Війна в Україні – використання танківАрмія США хоче закупити понад 1500 пасивних систем захисту Top Attack Protection для своїх гусеничних бойових машин. Згідно з бюджетними документами, армія виділяє близько 92 мільйонів доларів на встановлення систем TAP на 1528 транспортних засобів. Системи призначені для захисту від атак з повітря верхньої частини машини, де традиційно менше броні.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Резерви виснажені: РФ почала розконсервовувати застарілі танки Т-62, – розвідка
  • Т-14 “Армата” в пеклі: проект супертанка Путіна застряг у розробці
  • Одна країна віддала Україні всі свої танки і тепер будує армію бронеавтомобілів



реклама у Нововолинськ