Джерело: www.unian.ua
Хвости можуть розповісти про котів набагато більше, ніж ви думали.
У коментарі Daily Paws вона пояснила, як кішки керують своїми загадковими хвостами, чи є у них в них чутливість і навіщо взагалі вони потрібні.
Чи можуть кішки керувати своїми хвостамиЗдорові кішки з нормальною анатомією і фізіологією здатні керувати хвостом від основи до самого кінчика і роблять це інстинктивно, каже Мун.
Управління хвостом відіграє важливу роль як у підтримці рівноваги, так і в невербальному вираженні емоцій. Проте, кішки, які народжуються без хвоста або втрачають його через травму, прекрасно можуть обходитися і без нього.
Як кішки керують своїми хвостамиХвіст кішки може здаватися загадковим, адже у нас немає подібного досвіду. Але під усією цією пухнастістю ховається структура, вельми схожа на ту, що надає форму і функцію нашим власним кінцівкам.
Анатомія котячого хвоста
Хвіст вашої кішки – це, по суті, частина її хребта. Хребет складається з п’яти відділів хребців: шийного, грудного, поперекового, крижового і хвостового, що тягнуться від шиї до кінчика хвоста. У типовому котячому хвості від 18 до 23 хвостових хребців, що поступово зменшуються за розміром до кінця. А оскільки у кішки в середньому 230 кісток, близько 10% з них знаходяться саме в хвості.
Крім кісток, у хвості кішки є сполучна тканина (зв’язки і сухожилля), м’язи, кровоносні судини, шкіра і шерсть. Хоча спинний мозок не продовжується в хвостових хребцях, у хвості розташована система нервів, що відходять від спинного мозку.
Довільні рухиБільшість рухів хвоста – довільні, пояснює Мун. І це логічно, якщо враховувати їхні функції. “Кішки використовують хвости для рівноваги – як при ходьбі по вузькій поверхні, так і під час полювання на здобич. Вони також використовують їх для спілкування з іншими тваринами (включно з людьми). Наприклад, сильно розпушений хвіст може вказувати на страх або тривогу, а той, що гладко тримається і повільно рухається з боку в бік, – на спокій і задоволеність”, – каже вона.
Як і в людини, все починається в мозку: кішка вирішує, що хоче зробити, і нервова система передає сигнали до м’язів хвоста, викликаючи потрібні рухи.
Мимовільні рухиХоча більшу частину часу кішка керує хвостом усвідомлено, бувають випадки, коли рухи відбуваються автоматично:
Глибокий сон. Помічали, як кішка смикається уві сні? Подібно до людей, кішки можуть бачити яскраві сни у фазі швидкого сну (REM), і це може викликати мимовільні рухи.
Рефлекс. Як і в нас, кінцівки кішки можуть сіпнутися у відповідь на несподіваний подразник. Наприклад, хвіст може посмикнутися від переляку.
Травма. Пошкодження, що заважає нормальному функціонуванню хвоста, може викликати ненавмисні рухи. Причому травма може бути зовсім не в хвості – іноді ушкодження в інших частинах тіла теж відбиваються на ньому.
Чи є у кішок чутливість у хвостіЯкщо ви хоч раз наступили кішці на хвіст і потім довго вибачалися, ви точно знаєте: у хвоста є чутливість – і досить сильна. Мун підтверджує: хвіст – це вельми чутлива зона, і, можливо, саме тому багато кішок не люблять, коли до нього торкаються.
Це тому, що в хвості є не тільки рухові, а й чутливі нерви, які передають сигнали дотиків. Тож будьте уважні і не наступайте кішці на хвіст – їй це дійсно боляче.
Інші цікаві новини про наших домашніх тваринРаніше УНІАН повідомляв, які собаки стануть для вас справжніми друзями. Є 7 порід, які, на думку ветеринарів, є найбільш сімейними та дружелюбними. Саме це і потрібно самотнім людям.
Крім того, ми розповідали про п’ять існуючих ознак, кожна з яких підкаже, коли ваш кіт переживає стрес. Можливо ви ставали свідком ситуації, коли коти ходять у туалет поза своїм лотком – це одна з таких ознак.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Ці кабачки вийдуть у 10 разів смачнішими: кулінарка поділилася оригінальним рецептом для літа
- Сир може викликати кошмари: вчені знайшли зв’язок між харчуванням і нашим сном
- Експерт назвав одну річ, яку “неможливо” відремонтувати в уживаних автомобілях