Джерело: www.unian.ua
Вона стверджує, що ще на початку XX століття згадана риба буквально була всюди.
Вона стверджує, що ще на початку XX століття згадана риба буквально була всюди.
“А потім, коли вже створили водосховища, почали у 50-60-х роках масово заводити завозити карася сріблястого, який і до цього був, але, скажімо так, у менших кількостях у нас. І ми насправді не знаємо, чи сріблястий у нас аборигенний, чи він завезений ще раніше, для Європи, не тільки для України”, – сказал Куцоконь.
За словами іхтіологині, з приводу скорочення чисельності цієї риби в Україні є різні точки зору. Вважалося, що золотого карася витіснив сріблястий карась: цьому посприяло і те, що золотий карась віддає перевагу заплавним водоймам. Куцоконь зазначила:
“І він потребує нересту, наприклад, свіжозатоплених рослин. Тобто якщо це водосховище, але ці рослини весь час затоплені, вони там гниють, то йому гірше вважається”.
Фахівчиня констатувала, що цей вид риби, який віддає перевагу стоячим водоймам, в Україні майже зник у багатьох річках: він є в Десні, а також у заплавних водоймах та ще деяких місцях, але у малих кількостях.
Варто зазначити, що золотий карась є рибою із родини коропових, яка живе в прісноводних водоймах, переважно в озерах, водосховищах, ставках.
Зникаючі види в УкраїніВ Україні, як і в інших країнах світу, скорочується популяція горобців. Орнітолог Олександр Пономаренко вважає, що хоч птахів і стане в кілька разів менше, але вони не перейдуть у категорію зникаючого виду.
За його словами, кількість польових горобців скорочується, тому що на полях використовують інсектициди, гербіциди та інші хімікати.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Чому в Україні немає звичайних ворон: орнітолог пояснив, яких птахів насправді бачать люди
- Справжня несподіванка: на місці Каховського водосховища оселилися рідкісні птахи (відео)
- У Чорнобильській зоні знайшли рідкісну тварину з Червоної книги (фото)